Garwolin Sport

Grzegorz Jarząbek najlepszym trenerem karate!

Dodano:
garwolin - Grzegorz Jarząbek najlepszym trenerem karate!

W dniach 22-23 października 2022r. w Pińczowie odbył się Centralny Kongres Karate pod patronatem Światowej Federacji Okinawa Karate Kobudo W.O.F. Podczas tego wydarzenia pochodzący z powiatu garwolińskiego sensei Grzegorz Jarząbek otrzymał wyróżnienie dla najlepszego trenera Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate i Kobudo.


Podczas zjazdu  karateków, który odbył się w dniach 22-23 października 2022r. w Pińczowie uczczony został„Dzień Karate”, którego obchody przypadają corocznie w dniu 25 października. W trakcie kongresu odbyły się także treningi, które  zostały poprzedzone wykładem naukowym prof. Aleksandra Staniszewa pt.  „Tradycja wynaleziona w Karate”. Kongres zakończyło wręczenie dyplomów i upominków.                                                         
Sensei Grzegorz Jarząbek (7 dan karate, 4 dan kobudo), prezes Wołomińskiego Klubu Shorin-Ryu Karate został wyróżniony mianem Najlepszego Trenera za wyniki Wołomińskiego Klubu Shorin-Ryu Karate w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

Klub należy  Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate i Kobudo i do światowej organizacji World Oshu-Kai Dento Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation, na której czele stoi okinawski mistrz Kenyu Chinen (10 dan karate,) będący wybitnym światowym ekspertem i autorytetem tradycyjnego karate i kobudo (www.okinawakarate.pl)

Sensei Grzegorz Jarząbek zajmuje się organizowaniem i promowaniem wschodnich sztuk walki i kultury fizycznej wśród  dzieci, młodzieży i dorosłych. Aby zapewnić dzieciom i młodzieży możliwość aktywnego udziału w kulturze fizycznej prowadzi działalność sportową i wychowawczą – kształtuje u członków klubu wartości moralne i fizyczne.
Od początku istnienia Klub bierze liczny udział w krajowych, europejskich, światowych mistrzostwach i zawodach. Organizuje również wyjazdy szkoleniowe.

REKLAMA:


Sensei Jarząbek prowadzi zajęcia karate i kobudo między innymi w   Garwolinie. Wykształcił i kształci wielu wybitnych karateków.  

Pod postem o sukcesie Grzegorza Jarząbka, zamieszczonym na facebookowej stronie Wołomińskiego Klubsu Shorin-Ryu Karate pojawiło się wiele komentarzy z gratulacjami. Sensei Bartłomiej Paczek z Garwolina podsumował: "Nie sztuka wyszkolić jednego zawodnika. Sztuką jest wyszkolić w każdym zawodnika". " Ile to czasu, cierpliwości i czasu musiało kosztować. Dziękujemy Sensei, to najpiękniejsza nagroda podsumowująca Twoją wieloletnią drogę i starania w karate. Sukces Sensei to sukces zawodników, to motywacja do dalszej pracy" – napisała sensei Erika Wielewicka.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.