Wiadomości z Garwolina

Policjanci sprawdzali miejsce, w którym został potrącony 12-latek

Dodano:
garwolin - Policjanci sprawdzali miejsce, w którym został potrącony 12-latek

Policjanci ruchu drogowego zwracają uwagę na to, jakie jest otoczenie drogi w miejscach, gdzie dochodzi do najpoważniejszych wypadków. Dlatego kiedy do takiego zdarzenia dochodzi funkcjonariusze przeprowadzają, w możliwie krótkim czasie, lustrację miejsca. Dzisiaj w miejscu potrącenia pieszego na przejściu przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie zebrał się specjalny zespół, by sprawdzić i ocenić funkcjonowanie organizacji ruchu i elementów infrastruktury drogowej na tym odcinku drogi.


- Policjanci garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego w przypadku zaistnienia wypadku drogowego za każdym razem zbierają specjalny zespół, który przeprowadza lustrację miejsca zdarzenia. W czynnościach udział biorą funkcjonariusze ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. W ich trakcie ustalane są warunki drogowe, rodzaj terenu i nawierzchni oraz jej stan podczas zdarzenia. Sprawdzane jest także oznakowanie. Jedna z takich lustracji odbyła się dzisiaj w miejscu niedawnego potrącenia pieszego na przejściu przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie
– informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Zespół ma na celu stwierdzenie, czy do wypadku doszło tylko i wyłącznie na skutek błędu uczestnika ruchu drogowego, czy też występowały w otoczeniu drogi inne czynniki, które miały związek z zaistnieniem wypadku lub przyczyniły się do powiększenia jego skutków, uwzględniając odcinek jezdni przed i za miejscem zdarzenia.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.