Wiadomości z Garwolina

Policjanci wyciągnęli ich z kryjówki

Dodano:
garwolin - Policjanci wyciągnęli ich z kryjówki

Dwóch braci z powiatu garwolińskiego miało na swoim koncie włamania. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, mieli odbyć karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, jednak nie zamierzali zastosować się do wydanego wyroku. Choć 41- i 37-latek zadali sobie dużo trudu, żeby ukryć się przed policjantami, dzięki skutecznej akcji funkcjonariuszy zostali zatrzymani i na najbliższy rok trafili do więzienia.


W trakcie planowania zatrzymania poszukiwanych mężczyzn policjanci brali pod uwagę różne możliwe scenariusze. Z dokonanego rozpoznania wynikało, że bracia mogą być agresywni. Jeden z wariantów zakładał konieczność siłowego wejścia do domu. Akcję zatrzymania przeprowadzono w poniedziałek. Funkcjonariusze sprawnie zrealizowali taktyczne założenia operacji. Szybko dostali się do mieszkania i zaczęli je przeszukiwać.

REKLAMA:


- Bracia zadali sobie dużo trudu, by ukryć się przed policjantami. Obaj znajdowali się w jednym z pomieszczeń, które przygotowali jako swoistą kryjówkę. Drzwi do niego były zastawione szafą. Żeby utrudnić dostęp do pomieszczenia mężczyźni dodatkowo zabili wejście deskami
Po skutecznej akcji policji bracia jeszcze tego samego dnia trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą kary wyznaczone przez sąd
– informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.