czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Zespół Mazowsze po raz pierwszy wystąpił w Górznie

Dodano:
garwolin - Zespół Mazowsze po raz pierwszy wystąpił w Górznie

W niedzielę 20 listopada na hali sportowej w Górznie wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Zespół zaprezentował najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne i ludowe.

Gmina Górzno organizuje duże koncerty pieśni patriotycznych i ludowych już od kilku lat. Dwa razy na hali sportowej w Górznie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, a w minioną niedzielę, w tym samym miejscu zobaczyliśmy i usłyszeliśmy  Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. To kolejna wizyta zespołu w naszym powiecie, a pierwsza w Górznie. W wakacje zespół wystąpił na scenie rozstawionej przy pływalni miejskiej „Garwolanka”.

W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy pieśni patriotyczne i wojskowe jak: „Warszawianka”, „Przybyli ułani”, Piechota”, Legiony”, „Czerwone maki na Monte Cassino” i „Warszawskie dzieci”.

REKLAMA:


W drugiej części wydarzenia zespół zaprezentował: „Kukułeczkę”, „To i hola”,
„Cyraneczkę”, „Pod borem”, „Szeroko, daleko” i inne piosenki.

Wydarzenie ściągnęło około tysiąc osób z gminy Górzno i powiatu garwolińskiego. Zabrakło jedynie występów tanecznych, ale prowadzący wydarzenie już w niedzielę zaoferował publiczności zgromadzonej w Górznie koncert w rozszerzonej formule.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak,zastępca dyrektora Biura Analiz i Strategii KOWR w Warszawie Joanna Bal, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, zastępca dyrektora OR KRUS w Warszawie Michał Jaworski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach Adam Skup, radna powiatu garwolińskiego Monika Ochnio,  członek rady nadzorczej WFOŚiGW Maciej Kurowski, dyrektor Biura Administracji i Inwestycji KRUS Iwona Kurowska, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek i asystent poseł Teresy Wargockiej Elżbieta Woźniak-Sionek, komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. mgr inż. Krzysztof Tuszowski, wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń, radni gminy górzno na czele z przewodniczącym rady Krzysztofem Skwarkiem, kapelan AK Obwodu „Gołąb” w Garwolinie ks. prałat Edmund Szarek, proboszcz parafii im. św. Jana Pawła II w Sulbinach i kapelan strażaków ks. Leszek Dąbrowski, przedsiębiorcy, sołtysi oraz dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych.

Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek, proboszcz parafii w Górznie ks. prałat Jerzy Kalinka oraz proboszcz parafii w Uninie ks. Andrzej Siedlanowski.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 269

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.