czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Stracili dom w pożarze. Sprawdź jak możesz pomóc!

Dodano:
garwolin - Stracili dom w pożarze. Sprawdź jak możesz pomóc!

Sylwester Włodarczyk i jego syn stracili dom w pożarze. Sprawdź jak możesz pomóc!


- W czwartek 1 grudnia 2022 roku około godziny 12.00 prawdopodobnie w wyniku wybuchu ulatniającego się gazu nastąpił wybuch w moim domu, w którym mieszkałem z synem. Pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się we wszystkich pomieszczeniach, a przede mną stanęła ściana ognia. Nie wiem w jaki sposób udało mi się wydostać przez kilka płonących pomieszczeń na zewnątrz, po prostu tego nie pamiętam –
wspomina mieszkaniec Żelechowa Sylwester Włodarczyk.

Płomienie momentalnie zajęły cały dom. Pomimo gaszenia pożaru przez kilka jednostek straży pożarnej spłonęło wszystko.
- Dom nadaje się tylko do rozbiórki, a my straciliśmy cały dorobek życia. Ja uciekłem z płonącego domu tak jak stałem w samej bluzie i spodniach, mój syn był w tym czasie w sklepie, być może to uchroniło go przed najgorszym. Mnie również oprócz poparzeń rąk oraz twarzy nic poważnego się nie stało – mówi Sylwester Włodarczyk.

Mężczyźni nie mają już niczego. - Spaliły się nasze meble, sprzęt domowy, rodzinne pamiątki, telefon komórkowy, a nawet kluczyki od samochodu, który ocalał ale nie mogę z niego skorzystać. Stało się to w najgorszym możliwym momencie, kiedy za oknem prószy śnieg, a temperatura jest ujemna. Za kilkanaście dni Święta Bożego Narodzenia, których nie spędzimy tak jak dotychczas w swoim domu z najbliższymi – dodaje mieszkaniec Żelechowa.

REKLAMA:


Sylwester Włodarczyk jest emerytowanym nauczycielem. Przez większość zawodowego życia, pracował w szkole podstawowej w Żelechowie. Był też instruktorem nauki jazdy i uczył młodych adeptów sztuki bezpiecznego poruszania się na drodze.
- Mój syn od najmłodszych lat ratował ludzi i ich mienie od pożaru. Na początku jako strażak ochotnik, później w Państwowej Straży Pożarnej. Dziś los potraktował nas okrutnie, ale wierzę, że z pomocą najbliższych, a w szczególności z pomocą ludzi dobrej woli i ogromnego serca uda nam się stworzyć nowy dom – prosi Sylwester Włodarczyk.

Kliknij poniżej i przenieś się na zrzutka.pl:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.