czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 listopada - 4 grudnia 2022r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 listopada - 4 grudnia 2022r.)

Strażacy z powiatu garwolińskiego wyjechali do aż sześciu pożarów.


 
28 listopada 2022 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Łaskarzewskiej
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Łaskarzewskiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

1 grudnia 2022 r.

Pożar sadzy w budynku mieszkalnym w Zwoli

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Żelechowie
W Żelechowie o godz. 12.30 doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym, a następstwem tego był pożaru obiektu. Działania dziewięciu zastępów trwające sześć godzin polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie sąsiednich budynków. Po wejściu ratowników do wnętrza budynku i zlokalizowaniu pożaru wyniesiono z niego turystyczną butlę gazową, którą poddano chłodzeniu. Dalsze działania polegały na prowadzeniu prac rozbiórkowych i dogaszaniu zarzewi ognia. Wykonano również stabilizację pochylonej ściany za pomocą drewnianych belek i wygrodzono teren.

Pożar kombajnu zbożowego
Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Sobolew w trakcie koszenia kukurydzy doszło do pożaru kombajnu zbożowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego. W akcji trwającej ponad godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Pożar budynku mieszkalnego w Kraskach Górnych
W Kraskach Górnych po godz. 22 miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Dwoje mieszkańców opuściło go przed przybyciem służb ratunkowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody przez okno do wnętrza budynku. Po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z kamerą termowizyjną do środka budynku w celu lokalizacji pożaru. Odłączono dopływ prądu do budynku oraz zakręcono zawór wody i wyniesiono butlę gazu propan-butan. Dalsze działania polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego w celu ugaszeniu palących się sadzy w kominie. Wykonano niezbędne prace rozbiórkowe oraz wyrzucono spalony materiał palny na zewnątrz budynku. Dom oddymiono, przewietrzono i sprawdzono kamera termowizyjną. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyło sześć zastępów straży.

2 grudnia 2022 r.

Pożar w kotłowni budynku mieszkalnego

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Łaskarzewie w budynku mieszkalnym doszło do pożaru kotłowni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody do wnętrza pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru cały budynek został przewietrzony oraz skontrolowany kamerą termowizyjną. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

3 grudnia 2022 r.

Samochód osobowy uderzył w słup energetyczny

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Maciejowicach samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

4 grudnia 2022 r.

Zdarzenie z udziałem samochodu osobowego

Po godz. 2 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na trasie S17 w Gocławiu doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym oraz odłączeniu źródła zasilania w pojeździe. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.