czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Spotkanie Noworoczno-Opłatkowe członków ŚZŻAK Obwód Gołąb

Dodano:
garwolin - Spotkanie Noworoczno-Opłatkowe członków ŚZŻAK Obwód Gołąb

Spotkanie Noworoczno-Opłatkowe Światowego Związku Żołnierzy Amii Krajowej Obwód ''Gołąb'' Garwolin odbyło się 8 stycznia 2023 roku w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, których przywitał prezes Antoni Frąckiewicz: Mirosław Widlicki - prezes Światowego Związku Żołnierzy Amii Krajowej Okręgu Warszawa - Wschód,  Kazimierz Sionek - wiceprzewodniczący rady powiatu garwolińskiego, Mirosław Walicki - starosta powiatu garwolińskiego, Marek Ziędalski - wicestarosta powiatu garwolińskiego, Andrzej Ostolski - przewodniczący rady miasta w Garwolinie, Marzena Świeczak -burmistrz miasta Garwolin, mjr Sylwester Kulig - przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie, ks. Prałat Edmund Szarek - kapelan środowisk kombatanckich.

Prezes Antoni Frąckiewicz i wiceprezes Elżbieta Woźniak-Sionek wręczyli Medale Armii Krajowej dla Mariana Cabaja prezesa honorowego ŚZŻAK Obwód „Gołąb” Garwolin i Janiny Sionek najstarszej członkini ŚZŻAK Obwód „Gołąb” Garwolin, która ma prawie 99 lat. Medal odebrał syn Kazimierz Sionek.

REKLAMA:


Legitymację otrzymał członek nadzwyczajny Jan Piesiewicz. Następnie Elżbieta Woźniak-Sionek podziękowała zaproszonym gościom za współpracę i wraz z prezesem Antoni Frąckiewicz wręczyli listy.

 Do gości obecnych na spotkaniu zarząd ŚZŻAK Obwód „ Gołąb” skierował list, który odczytała Elżbieta Woźniak-Sionek: ”W imieniu członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin składamy wyrazy uznania i podziękowania za dotychczasową dobrą współpracę. Dziękujemy serdecznie za współorganizację, zaproszenia i udział w uroczystościach religijno-patriotycznych naszego Związku, miasta i powiatu. Życzymy dużo zdrowia, wielu sukcesów sił i wytrwałości w realizacji wszelkich zamierzeń dla rozwoju miasta i powiatu. Niech wykonywana praca pozwala spełniać marzenia i odczuwać radość z dobrze pełnionej misji samorządowca. Pozostajemy z nadzieją na dobrą dalszą współpracę z naszym związkiem”.

Była wspólna modlitwa za zmarłych członków związku, którzy odeszli do Pana, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolędy "Wśród nocnej ciszy" i życzenia. Błogosławieństwa dla wszystkich uczestników spotkania udzielił ks. prałat Edmund Szarek.

Zdjęcia Robert Stanaszek - armiakrajowa.org.pl


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 28

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

wC kwadrat z KPRMu (, #IP d89f1be027) Odpowiedz

sionki do k o s z a.

sion (, #IP ed9abbef3e) Odpowiedz

Paryseski komandos.

Havana (, #IP 11558efef0) Odpowiedz

Pani Sionek to w 1978 u Fidela na zlocie brylowała

Dokładnie (, #IP a890e54606) Odpowiedz

Tylu mamy dziennikarzy w powiecie,a żaden nie zadał sobie trudu zbadać archiwa i sprawdzić co robili starsi włodarze i politycy w czasach PRLu. Ten komentarz o wyjeździe Pani Sionek na Kubę za PRLu pojawia się już któryś raz, a nikt nie zbadał mocniej tematu.

Nicola Kargul (, #IP e3c851c00a) Odpowiedz

a ten drugi z lewej pierwszym rzędzie to w jakiej formacji AK służył? Gdzie walczył? jaki przeszedł szlak bojowy?

weteran (, #IP 909d98ee48) Odpowiedz

E. Sionek i AK to jakieś nieporozumienie.