czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Nietrzeźwy kierowca nissana wpadł do rowu

Dodano:
garwolin - Nietrzeźwy kierowca nissana wpadł do rowu

Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kierowcy, który w Wildze na ulicy Puławskiej wjechał samochodem do rowu. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Całe szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(zdjecie poglądowe)

W nocy z 21 na 22 stycznia po godz. 3 do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w Wildze na ul. Puławskiej samochód osobowy wpadł do rowu, a kierowca może być nietrzeźwy.

- Na miejscu zjawili się policjanci z miejscowego posterunku oraz ruchu drogowego. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego, który kierował nissanem, jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Niedługo odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata oraz wysoka kara finansowa – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Policja przypomina!
Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to taki, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych użytkowników dróg. Pamiętajmy:
    • uwaga kierowcy pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a reakcja opóźniona,
    • pojawiają się problemy z ostrością widzenia, zawęża się pole widzenia,
    • alkohol prowadzi do zaburzenia możliwości oceny sytuacji, powoduje nadmierne pobudzenie lub wręcz przeciwnie – senność,
    • kierowcy pod wpływem alkoholu mają problemy z niezwykle ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.