czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Jechał bez uprawnień pomimo sądowego zakazu

Dodano:
garwolin - Jechał bez uprawnień pomimo sądowego zakazu

Policjanci ruchu drogowego w Kochowie (gm. Maciejowice) zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Mężczyzna nie stosował się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 21-latek wkrótce ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo.

- 23 stycznia 2023r. około godz. 20.00 w Kochowie (gm. Maciejowice) patrolujący ten rejon policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę renault. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdów bez uprawnień i sąd zakazał mu kierowania. Jazda bez uprawnień to wykroczenie, jednak nieprzestrzeganie zakazu sądowego to już przestępstwo – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

21-latek wkrótce ponownie stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kto nie stosuje się do orzeczonych przez sąd środków karnych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.