czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 stycznia 2023 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 stycznia 2023 r. )

Do aż 5 pożarów w budynkach mieszkalnych wyjeżdżali w ubiegłym tygodniu strażacy. Sprawdź strażackie interwencje z minionego tygodnia.


16 stycznia 2023 r.

Autobus zjechał z drogi

Tuż przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Osadniczej w Trąbkach. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że autobus marki Mercedes zjechał z drogi i znajduje się w rowie, w pozycji na prawym boku. Pojazdem podróżował tylko kierowca, któremu pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu wnętrza autobusu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Samochód osobowy w pozycji na dachu
Po godz. 8 w Kobylnicy na drodze wojewódzkiej nr 801 samochód osobowy zjechał do rowu i dachował. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego osobie podróżującej pojazdem oraz odłączeniu źródła zasilania. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego
Przed godz. 22 w miejscowości Borowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego z gaśnicy do przewodu kominowego. Następnie komin sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej i strącono pozostałą sadzę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

18 stycznia 2023 r.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Kozicach

Przed godz. 7 w miejscowości Kozice doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię budynku i podaniu prądu wody, co przyczyniło się do ugaszenia pożaru. Działania prowadzono z użyciem kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Plama substancji ropopochodnej
Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na drodze S17 w kierunku Lublina, od Węzła Lipówki do Węzła Garwolin Zachód. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia pierwszych zadysponowanych zastępów straży pożarnej doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Na skutek śliskiej nawierzchni w pierwszym zdarzeniu samochód osobowych wpadł w poślizg i dachował, a w drugim pojazd uderzył w barierę energochłonną. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz odłączyli źródła zasilania w samochodach, a działania związane z usuwaniem substancji ropopochodnej prowadzili przedstawiciele zarządcy drogi. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz osiem zastępów OSP.

20 stycznia 2023 r.

Pożar sadzy w budynku mieszkalnym w Garwolinie

Po godz. 17 w Garwolinie na ul. 3 Maja doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego i strąceniu pozostałej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Pożar w kotłowni budynku mieszkalnego w Rębkowie
Po godz. 22 w Rębkowie doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Właściciel obiektu podjął skuteczną próbę gaszenia pożaru przed przybyciem zastępów straży. Ratownicy oddymili pomieszczenia i usunęli nadpalone elementy wyposażenia wnętrza. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

21 stycznia 2023 r.

Reanimacja mężczyzny z Oblinie

O godz. 7:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie z powodu braku wolnej karetki pogotowia wpłynęło zgłoszenie dotyczące nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny w miejscowości Oblin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Maciejowice ustalono, że w budynku jednorodzinnym znajduje się osoba nieprzytomna, wychłodzona, która była resuscytowana przez mieszkańców. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu poszkodowanemu medycznych czynności ratowniczych w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem defibrylatora oraz zapewnieniu komfortu cieplnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego. W działaniach trwających ponad dwie godziny brał udział jeden zastęp OSP oraz jeden zastęp PSP.

22 stycznia 2023 r.

Pożar w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie

Po godz. 21 w miejscowości Żelechów doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego do komina W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Reanimacja mężczyzny z Oblinie (, #IP 3dc70df8f4) Odpowiedz

....od czego jest LPR. Czy PSP w Garwolinie jeszcze mysli? Czy PSP w Garwolinie dysponuje sprzetem i wiedza w zakresie reanimacji człowieka w głebokiej hipotermi? Zapewne ktos z ul. Aleja Legionów 46 08-400 Garwolin dokona analizy zdarzenia i przyczyny skutku udzielanej pomocy.