czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Nielegalne automaty z Garwolina zlikwidowane

Dodano:
garwolin - Nielegalne automaty z Garwolina zlikwidowane

Wspólne działania garwolińskich policjantów z funkcjonariuszami siedleckiego referatu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu.


Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Komendy Powiatowej Policjij w Garwolinie wraz funkcjonariuszami siedleckiego referatu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie na terenie Garwolina realizowali wczoraj czynności ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W wyniku tego zlikwidowali nielegalny salon gier w jednym z lokali na terenie miasta.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy automaty do gier o wartości 36 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie około 1 tys. złotych. Przeprowadzone czynności procesowe w postaci przeszukania lokalu, oględzin oraz eksperymentu procesowego wstępnie wykazały, że w miejscu tym urządzane były nielegalne gry hazardowe. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom MUCS, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – informuje mł. asp. Małgorzata Pcyhner z KPP w Garwolinie.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

199 kontroli = 981 automatów

Od stycznia do grudnia 2022 r. funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili 199 kontroli, podczas których zabezpieczyli blisko 1000 automatów i terminali komputerowych.

Funkcjonariusze zlikwidowali nie tylko miejsca kamuflujące urządzany proceder, typu: kawiarenki internetowe, serwis komputerowy, sklepy, salony fryzjerskie i lokale gastronomiczne, ale również typowe lokale do gier, w których były urządzane nielegalne gry.

Spektakularne akcje KAS i Policji
W czerwcu 2022 r. funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej wraz z funkcjonariuszami pomorskiej, kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej i łódzkiej KAS oraz policjantami weszli jednocześnie do 35 punktów na terenie woj. pomorskiego, w których znajdowały się salony gier. Podczas akcji zabezpieczyli 139 automatów oraz 180 tys. zł. 27 osób zostało zatrzymanych w charakterze podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Zabezpieczono nie tylko wyposażenie lokali, ale także 48 kontenerów, w których znajdowały się nielegalne salony gier.

REKLAMA:


Kolejne osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, podczas akcji mazowieckich służb na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego. Funkcjonariusze w toku całego śledztwa zabezpieczyli 80 automatów do gier.

Wysokie kary
Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie.
Ponadto, urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Wysokie kary nie odstraszają członków grup przestępczych, którzy odpowiadają za nielegalny hazard. Zyski z tego procederu nadal są ogromne. Tylko podczas jednej z akcji, zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce, 12 markowych zegarków, a nawet złote monety i sztabki złota. Nielegalne gry to również ryzyko innych przestępstw, najczęściej handlu narkotykami, dlatego najważniejsza jest prewencja.

Prewencja - akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!"
Zwalczanie nielegalnego hazardu to nie tylko działania kontrolne, ale również profilaktyka. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" to akcja edukacyjna KAS skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych. Jej głównym celem jest uświadomienie, czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach oraz zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych.

źródło: KAS, Policja, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belka (, #IP eba52b9233) Odpowiedz

A na jakiej ulicy w Garwolinie znajdował się ten nie legalny proceder!!

(, #IP 9229bd256c) Odpowiedz

Niech sprawdzą kiosk na przeciwko szkoły nr 5

Kasa (, #IP ed51778153) Odpowiedz

Nikt nie może okradać państwa i fiskusa za to państwo morze nas dymac do bulu i traktować jak niewolników za parę groszy.

Nicola Kargul (, #IP 12887848d0) Odpowiedz

analfabetów wg łatwo się duma. I niech tak zostanie.

Ùuuuuu (, #IP 23cb9ae480) Odpowiedz

Jeżeli już to dumą.

Niezorientowany (, #IP e39694a1b2) Odpowiedz

To w końcu Państwo czy morze nas dumą?