KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Śpiewamy dla Pokoju - międzynarodowy koncert w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Śpiewamy dla Pokoju - międzynarodowy koncert w Garwolinie

Młodzi chórzyści z Mołdawii i Ukrainy, instrumentaliści z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi oraz Chór Miasta Garwolina to artyści, którzy już w najbliższy piątek zaśpiewają w garwolińskiej kolegiacie. Koncert ''Śpiewamy dla Pokoju'' to część dużego międzynarodowego projektu.

10 marca o godzinie 18:00 w garwolińskiej kolegiacie zabrzmią dźwięki instrumentów i przepiękne głosy. Koncert ''Śpiewamy dla Pokoju'' odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „The Children Sing For World Peace”, w którym biorą udział muzycy z całego świata: młodzi artyści ze szkoły muzycznej w Kiszyniowie (Mołdawia) oraz w Odessie (Ukraina) z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu kameralnego instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi działającego pod nazwą „Mountain Silence”. Podczas piątkowego koncertu wspólnie z tymi zespołami zaśpiewa także Chór Miasta Garwolina.

Podczas koncertu artyści wykonają utwory klasyczne, sakralne i oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim i angielskim autorstwa Śri Chinmoya, pochodzącego z Indii humanisty, ambasadora pokoju, działającego przez 37 lat przy ONZ i nominowanego do pokojowej nagrody Nobla. Na koniec koncertu zabrzmi wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników utwór „Modlitwa o pokój” autorstwa gliwiczanina Norberta Blachy.

REKLAMA:


Koncert w Garwolinie jest jednym z kilku na trasie tego międzynarodowego zespołu – pozostałe odbędą się na Słowacji, w Warszawie oraz w Gliwicach.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Koncert „Śpiewamy dla Pokoju”
10 marca, godz. 18:00
kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie
wstęp wolny


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.