KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Uciekał przed policjantami. Był pijany i nie miał uprawnień

Dodano:
garwolin - Uciekał przed policjantami. Był pijany i nie miał uprawnień

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji Garwolinie po pościgu zatrzymali kierującego toyotą. Mężczyzna uciekał, bo chciał uniknąć kontroli drogowej. 53-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.


W miniony piątek 10 marca po godzinie 13.00 policjanci garwolińskiego ruchu drogowego poinformowali dyżurnego, że w Podebłociu (gm. Trojanów) kierujący toyotą nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem.

- Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, obligujące go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie - przyśpieszył. Funkcjonariusze prowadzili pościg. Kiedy zatrzymali toyotę, wyszło na jaw, co było powodem ucieczki kierowcy. 53–letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Po weryfikacji w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiadał uprawnień do kierowania – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i kierowanie bez uprawnień. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.