KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Nie wiedział jak się znalazł w areszcie...

Dodano:
garwolin - Nie wiedział jak się znalazł w areszcie...

Garwolińscy policjanci musieli odświeżyć pamięć 42-letniemu mieszkańcowi powiatu leżajskiego, który w sobotni wieczór trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową. Po wytrzeźwieniu nie wiedział, jak znalazł się w celi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę 11 marca wieczorem policjanci z garwolińskiego ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w Nowym Puznowie. Kiedy policjanci dojechali na miejsce odkryli, że w zdarzeniu uczestniczył pojazd, który chwilę wcześniej był widziany na trasie S17 podczas jazdy zygzakiem i wykonywania niebezpiecznych manewrów. Funkcjonariusze ustalili, że 42-letni kierowca w Nowym Puznowie stracił panowanie nad audi, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji.

REKLAMA:


W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od 42-latka alkohol. Mężczyzna był agresywny, szarpał się, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, znieważał ich i groził. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był wcześniej prawomocnie skazany wyrokiem sądu w Łańcucie za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Funkcjonariusze pobrali krew do dalszych badań laboratoryjnych, które wykażą czy oprócz alkoholu, mężczyzna znajdował się pod wpływem innych zabronionych substancji.

Kierowca audi trafił do policyjnej celi. Dalsze czynności z zatrzymanym policjanci przeprowadzili po jego wytrzeźwieniu. Mężczyzna był zdziwiony, kiedy policjanci powiedzieli mu, że jest w Garwolinie, wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. 42-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej skazanym za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie. Mężczyzna odpowie też za znieważenie i kierowanie wobec funkcjonariuszy gróźb karalnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.