czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Odznaczenia na Ogólnopolskim Święcie ''Wdzięczni Polskiej Wsi''

Dodano:
garwolin - Odznaczenia na Ogólnopolskim Święcie ''Wdzięczni Polskiej Wsi''

Podczas Ogólnopolskiego Święta ''Wdzięczni Polskiej Wsi'' premier Mateusz Morawiecki uhonorował Koła Gospodyń Wiejskich i dokonał aktu dekoracji medalami Stulecia Odzyskania Niepodległości m.in. za pielęgnowanie tradycji oraz przekazywanie ich przyszłym pokoleniom. Nie były to jedyne odznaczenia. Minister rolnictwa wręczył odznaki ''Zasłużony dla Rolnictwa'', a senator Maria Koc wręczyła odznaki ''Zasłużony dla Rodziny'' przyznane przez minister rodziny.

Podczas Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” premier Mateusz Morawiecki uhonorował Koła Gospodyń Wiejskich i dokonał aktu dekoracji medalami Stulecia Odzyskania Niepodległości m.in. za pielęgnowanie tradycji oraz przekazywanie ich przyszłym pokoleniom.

Wśród uhonorowanych znalazły się: KGW z Unina Kolonii w gminie Garwolin, KGW „Goździczanki” z Goździka w gminie Górzno, KGW „Paryżanki” w Parysowie, KGW ze Stafanowa w gminie Żelechów, KGW z Łomnicy w gminie Żelechów, KGW w Trojanowie, KGW w Trzciance w gminie Wilga, KGW w Borowiu, KGW z Miedznej w powiecie węgrowskim , Zespół Śpiewaczy „Sadowianki” w gminie Sadowne.

Za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus wręczył odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Otrzymali je: Janusz Zawadka,  Rafał Łubian, Piotr Kucharski, Maksymilian Przybysz, Dariusz Cichecki, Marcin Sitnik, Marcin Zając, Stanisław Błachnio, Tomasz Burek, Krzysztof Górka, Sylwester Pieniak, Krzysztof Bokus, Artur Krzysztof Dybala i Teresa Cieślak.

Ministrowi Robertowi Telusowi towarzyszył podczas wręczania odznaczeń minister Henryk Kowalczyk.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przyznała odznaki Meritis pro Familia „Zasłużony dla rodziny”, które podczas Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” wręczyła senator Maria Koc.

REKLAMA:


Za „niestrudzoną pracę u podstaw, kształtowanie młodych charakterów, zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych”, odznaki otrzymali:

- Państwo Agnieszka i Franciszek Gruszczyńscy za wychowanie dziewięciorga dzieci, w szczególności za rozwijanie w dzieciach poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny oraz poszanowania dla wiary i polskiego dziedzictwa kulturowego

- Państwo Marianna i Wiesław Kęsikowie za upowszechnianie postaw prorodzinnych i prospołecznych, a także za przygotowanie dziewięciorga dzieci do pełnienia różnych ról społecznych w duchu patriotyzmu i poszanowania tradycyjnych wartości

- Pani Grażyna Kierska – Zawadka za promowanie własnym przykładem idei rodzicielstwa zastępczego, za ofiarną opiekę i wychowywanie w ciągu 8 lat ponad trzydzieściorga podopiecznych, dla których zawsze ma serce pełne miłości.

- Państwo Justyna i Henryk Kołyskowie za wychowywanie dziesięciorga dzieci, pełną oddania służbę na rzecz ich wszechstronnego rozwoju, a także za przekazywanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych.
- Państwo Barbara i Piotr Łączyńscy za zasługi na rzecz upowszechniania piękna tradycyjnego modelu rodziny oraz poszanowania dla życia ludzkiego, w szczególności za wychowywanie ośmiorga dzieci w duchu miłości do ojczyzny i kultywowania tradycji.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 30

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Igor (, #IP 1acb972f69) Odpowiedz

Czegoś tu nie rozumiem, Pinokio morawiecki niszczy naszą wieś, dąży żeby rolnicy rezygnowali z bycia rolnikami, zakazuje trzymania zwierząt w gospodarstwach i ten szkodnik jest jeszcze zapraszany na taką uroczystość,??? Fałsz i obłuda tego rządu przekraczają wszystkie normy i granice

Unin-Kolonia Gmina Garwolin (, #IP c3bf22b60b) Odpowiedz

Panie Redaktorze Prosimy poprawić

😂😂😂😂😂😂 (, #IP 5fc17508a9) Odpowiedz

Unina Kolonie to gmina Garwolin !!!!!!Parafia też naszczescie Garwolin.

Kto to pisze (, #IP 5fc17508a9) Odpowiedz

Unine Kolonia jak by nie patrzył to od lat gmina Garwolin.