czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Co warto wiedzieć o leasingu dla jednoosobowej działalności?

Dodano:
garwolin - Co warto wiedzieć o leasingu dla jednoosobowej działalności?

Wielu małych przedsiębiorców nurtuje pytanie, czy można skorzystać z leasingu jako forma finansowania dla firmy jednoosobowej. Okazuje się, że odpowiedź brzmi ''tak''. Firmy leasingowe oferują elastyczne rozwiązania, które pozwalają na leasingowanie środków trwałych, takich jak samochody osobowe, nawet dla jednoosobowych firm. O czym należy pamiętać?


Przede wszystkim firma nie musi być spółką, co oznacza, że ten sposób finansowania jest dostępny dla przedsiębiorców nie tylko z krótkim stażem działalności, ale także o niewielkiej zdolności kredytowej. To prostsza alternatywa do kredytu, która może pomóc w zrealizowaniu potrzebnych inwestycji. Zastanawiasz się, jaki będzie ich koszt? Wypróbuj kalkulator leasingu i wybierz rozwiązania finansowe, które najlepiej odpowiadają Twojej firmie.

Leasing dla firm jednoosobowych – jakie są dostępne możliwości?


Przedsiębiorcy mają do wyboru leasing operacyjny lub leasing finansowy. W artykule skupimy się na tym pierwszym rozwiązaniu, ponieważ cieszy się ono dużą popularnością wśród mniejszych firm.

Leasing operacyjny to rodzaj dzierżawy, w ramach której przedsiębiorca otrzymuje od instytucji finansującej środek trwały do użytkowania na określony okres. Warto podkreślić, że właścicielem tego środka trwałego nadal pozostaje firma leasingowa.

Umowa leasingu operacyjnego obejmuje różnorodne przedmioty, takie jak samochody osobowe, samochody dostawcze, komputery, oprogramowanie, drukarki, meble biurowe czy maszyny produkcyjne. Jednakże firmy jednoosobowe zazwyczaj wybierają leasing samochodów na firmę, ponieważ jest to jedno z najpopularniejszych zastosowań tej formy finansowania.

Warto podkreślić, że istnieje możliwość leasingu samochodu używanego. Sprawdź: Faktura VAT Marża samochód.

Leasing samochodu osobowego w jednoosobowej działalności gospodarczej


Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często wybierają leasing operacyjny samochodu osobowego jako atrakcyjną opcję finansowania. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru zarówno nowego, jak i używanego pojazdu. Istotną kwestią jest odpowiedni okres umowy, który powinien trwać co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji danego samochodu, co w przypadku samochodów osobowych wynosi zazwyczaj 2 lata.

W trakcie trwania umowy przedsiębiorca zobowiązany jest do terminowej spłaty rat leasingowych, które składają się z części kapitałowej i odsetkowej. Każdą kolejną wpłatą przedsiębiorca sukcesywnie redukuje wartość pojazdu, co sprawia, że leasing operacyjny jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu jednoosobowych firm.

Korzyści z leasingu dla jednoosobowej działalności gospodarczej?


Leasing dla JDG to efektywna forma finansowania, która ułatwia rozwijanie działalności. Co więcej, nie musisz inwestować dużych środków w zakup auta, a to bardzo istotne, szczególnie na początku prowadzenia firmy.

Korzyści z leasingu dla JDG:
    • łatwy dostęp do finansowania;
    • optymalizacja podatkowa;
    • odliczanie kosztów eksploatacji;
    • łatwa wymiana pojazdu;
    • oszczędność czasu i pieniędzy.

Leasing samochodu. Czy warto wybrać taką formę finansowania? W wielu wypadkach odpowiedź brzmi „tak”. Natomiast jeśli zależy Ci na poznaniu bardziej szczegółowych informacji, kliknij powyższy link i dowiedz się więcej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że leasing samochodu napędzi Twój biznes.

Artykuł sponsorowany