czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Szpital Powiatowy wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny

Dodano:
garwolin - Szpital Powiatowy wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny

Szpital Powiatowy w Garwolinie wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny za kwotę 5,5 mln zł. To efekt dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia.

W lutym 2023 roku SP ZOZ w Garwolinie złożył wniosek projektu "Dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z Funduszu Medycznego".

19 września 2023 r Ministerstwo Zdrowia rozpatrzyło pozytywnie wniosek złożony przez SP ZOZ.
Wartość dofinansowania to 5 545 000,00 zł.

REKLAMA:


Doposażenie w sprzęt medyczny w ramach projektu będzie obejmować Szpitalny Oddział Ratunkowy, do którego trafi: aparat USG, przyłóżkowy aparat cyfrowy RTG, analizator parametrów krytycznych, 2 wózki do transportu pacjenta, łóżko/wanna do dekontaminacji pacjentów, stół zabiegowy specjalistyczny, defibrylator, 6 specjalistycznych łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie z udźwigiem do 250 kg, 2 respiratory i 2 defibrylatory.

Do Zakładu Diagnostyki Obrazowej trafi aparat stacjonarny cyfrowy RTG.

Pracownia Endoskopii wzbogaci się o: 2 stanowiska do gastroskopii i kolonoskopii, 2 tory wizyjne, 2 videogastroskopy, videogastroskop zabiegowy, 2 videokolonoskopy, duodenoskop, 2 wózki medyczne endoskopowe, 2 pompy endoskopowe, 2 ssaki endoskopowe, Insuflator CO2 i 2 myjnie endoskopowe.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP 2499a69742) Odpowiedz

Czy to juz jest naprawione przez Panstwo i wszystko jest komputerowo zapisywane .A pani w recepcji tylko zapisuje nas na wuzyte .I nie ma dostepu do naszej historii.

Belmondziak (, #IP 2499a69742) Odpowiedz

Ja mam tym razem takie pytanie.Idziemy do lekarza no wuadomo Cos nas boli.Mam tu na mysli Przychodnie tam gdzie jestesny zapisani. Pobieramy Karte Pacienta no niech ktos tam.nie poprawi. Odwiedzamy gabinet Lekarz wpisuje w karte co nam dolega. KTO ma wzglad do kart bo one tam sa w szufladach.Dzielone miejscami zamieszkania.I czy nie mozna zabierac Kart ze soba .I stawiac sie na kazda wizyte .

Prawda (, #IP e9010c1453) Odpowiedz

Czy ze sprzętu bedzie można korzystac na NFZ czy jak zwykle prywatnie jak rezonans

Rolnik z PiS (, #IP 8dfdae5b24) Odpowiedz

Wieści się niosą, że jeśli Walicki nie wejdzie do sejmu to zostanie nowym dyrektorem. Ponoć Kurowska też na parcie na to stanowisko. Ciekawie będzie po wyborach.

wyborca (, #IP 463730a375) Odpowiedz

To pewne że Walicki nie wejdzie, jakby tacy nieudacznicy po jednej kadencji bycia starostą zostawali posłami to miejsc w ławach poselskich by zabrakło. Niech się zajmie szpitalem bo zakup samego sprzętu nie wystarcza. A najlepiej niech wyśle kogoś z ukrytą kamerą to się dowie co tam się dzieje, ale przecież on to wię.

Tchórz bez nazwiska czy prowokator? (, #IP 4be6bad3ce) Odpowiedz

Napisz coś o sobie, jakie masz sukcesy i jak daleko zaszłaś w karierze zawodowej? Czy udało Ci się coś dobrego o drugim człowieku powiedzieć ? Czy tylko potrafisz niszczyć?

😂😂😂😂😂 (, #IP 5fc17508a9) Odpowiedz

Jeszcze jak by dołożyli nowego dyrektora 🥰

powiatowy (, #IP 2fc71b5ef4) Odpowiedz

I co z tego takiego bałaganu w szpitalu to nigdzie nie ma.

(, #IP 04360b869d) Odpowiedz

No to niech dołozą z dwie sprzątaczki