czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Kalkulator terminu porodu - Jak obliczyć termin?

Dodano:
garwolin - Kalkulator terminu porodu - Jak obliczyć termin?

Obliczanie terminu porodu to bardzo ważny krok do ustalenia w czasie ciąży, który ma pomóc w monitorowaniu rozwoju płodu oraz pomóc w przygotowaniach do przyjścia na świat dziecka. Obliczyć termin porodu możemy samodzielnie lub skorzystać z gotowego kalkulatora. Dowiedz się na ten temat więcej - zapraszamy!


Kalkulator terminu porodu


Kalkulator terminu porodu jest narzędziem, które pomaga przewidzieć kiedy może nastąpić termin przyjścia na świat dziecka. Oblicza się go na podstawie daty ostatniej miesiączki i długości standardowego cyklu miesiączkowego. Oto jak samodzielnie obliczyć termin porodu: Trzeba określić datę ostatniej miesiączki — jest nim ostatnio pierwszy dzień ostatniej miesiączki. W następnym kroku obliczamy dni cyklu miesiączkowego, czyli liczbę dni od pierwszego dnia miesiączki do pierwszego dnia kolejnej miesiączki. Zazwyczaj cykl miesiączkowy wynosi od około 28 do 35 dni. Następnym krokiem do obliczenia terminu porodu jest dodanie 280 dni (czyli dziewięciu miesięcy), do pierwszego dnia Twojej ostatniej miesiączki. Jest to w przybliżeniu termin twojego porodu.

Kalkulator terminu porodu — Po co obliczać termin porodu?


Termin porodu możesz obliczyć wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę lub skorzystać z gotowego kalkulatora na stronie: https://www.dobreliski.pl/kalkulator-terminu-porodu. Obliczenie terminu porodu jest istotne z kilku powodów — przede wszystkim do monitorowania przebiegu ciąży. Określenie terminu porodu pomaga lekarzom i położnym śledzić postępy rozwijającego się w łonie matki dziecka. Dzięki obliczaniu terminu porodu można sprawdzać, czy ciąża przebiega prawidłowo i wykonywać badania na czas. Kalkulator terminu porodu pozwala również planowanie opieki prenatalnej, czyli zachowanie wizyt u lekarza w odpowiednich odstępach czasu i wykonywanie badań. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest przygotowanie się na przyjście na świat dziecka — czyli zrobienie zakupów i przygotowanie wyprawki dla niemowlaka. Dzięki kalkulatora terminu porodu możemy również zaplanować urlop macierzyński lub rodzicielski.

Ile tygodni trwa ciąża?


Warto pamiętać, że termin porodu podany przez kalkulator terminu porodu jest podany w przybliżeniu, a rzeczywisty moment przejścia na świat dziecka może być nieco inny. Każda ciąża jest inna i ważne jest regularne monitorowanie przez lekarza lub położną dla zachowania zdrowia dziecka i matki. Ciąża trwa przeciętnie 40 tygodni licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Dokładną długość ciąży może się różnić u poszczególnych kobiet. Ważne jest, aby pamiętać, że ciąża dzieli się na trzy trymestry, gdzie każdy trwa około 13 do 14 tygodni. Pierwszy trymestr to czas do 13 tygodnia. Drugi trymestr trwa od 14 do około 27 tygodnia ciąży, a trzeci trymestr od 28  tygodnia ciąży do momentu narodzin. Narodziny dziecka zwykle następują między 38 a 42 tygodniem ciąży. Kalkulator terminu porodu umożliwia nam przygotowanie się do tego ważnego wydarzenia. Poza monitorowaniem przebiegu ciąży i troską o własne zdrowie możemy rozpocząć zakupy i przygotowywanie wyprawki do szpitala oraz zakup najważniejszych rzeczy do domu.

Artykuł sponsorowany