czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Skoda Scala w nowej kolorystyce na drogach powiatu

Dodano:
garwolin - Skoda Scala w nowej kolorystyce na drogach powiatu

Radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z garwolińskiej drogówki. Skoda Scala wyjechała już na drogi powiatu. Samochody w nowej kolorystyce zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach. To kolejne tego typu auto w garwolińskiej komendzie.

- Flota garwolińskiej drogówki powiększyła się o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - II edycja „Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji”. Zakup w całości sfinansowała Komenda Główna Policji – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.