czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

Dodano:
garwolin - Policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

Charakter policyjnej służby wymaga od funkcjonariuszy ciągłego doskonalenia umiejętności. Jednym ze szkoleń są treningi strzeleckie. W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie trenowali strzelanie pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów.

- Policyjnej służbie często towarzyszy stres, niespodziewanie i dynamiczne sytuacje, a także presja czasu. Dlatego policjanci systematycznie doskonalą swoje umiejętności. Do takich cyklicznych szkoleń należą treningi strzeleckie. W ostatnich dniach garwolińscy policjanci uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy krytej oraz znajdującej się na wolnym powietrzu. Szkolenie obejmowało obsługę zarówno broni krótkiej, jak i długiej – mówi podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Podczas interwencji wymagających użycia broni palnej liczą się opanowanie, celność i szybkość reakcji. Dlatego tak ważna jest prawidłowa technika obsługi broni. Umiejętność ta wymaga stałego doskonalenia, praktyki i regularnych szkoleń, które cyklicznie przechodzą wszyscy garwolińscy policjanci.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.