KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pędził 120km/h w terenie zabudowanym

Dodano:
garwolin - Pędził 120km/h w terenie zabudowanym

Policja podsumowała tegoroczne święta Wielkanocne na drogach powiatu garwolińskiego. Za co kierowcy najczęściej otrzymywali mandaty?

Wiosenna aura oraz świąteczna atmosfera sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Na drogach można było zaobserwować więcej jednośladów – rowerzystów i motocyklistów. Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) na drogach powiatu garwolińskiego doszło do 8 niegroźnych kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków. Garwolińscy policjanci sprawdzali też stan trzeźwości kierujących. Wszyscy skontrolowani w tym zakresie kierowcy byli trzeźwi.

- Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego podczas 4 dni policyjnych działań funkcjonariusze kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący pojazdami. W minioną niedzielę (31.03) na drodze krajowej nr 76 w Łopaciance policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Warszawy, który samochodem osobowym przez teren zabudowany pędził z prędkością 120 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali jego prawo jazdy kierowcy. 29-latek otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł oraz 14 punktów karnych - informuje podkom. Małgorzata Pychner rzeczniczka garwolińskiej policji.

Po raz kolejny garwolińscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie rozsądku na drodze.

REKLAMA:


Zdjęcie poglądowe: Canva


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.