KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Miasto i gmina Pilawa z wyróżnieniem ''Samorządowy Lider Edukacji''

Dodano:
garwolin - Miasto i gmina Pilawa z wyróżnieniem ''Samorządowy Lider Edukacji''

Ideą Programu ''Samorządowy Lider Edukacji'' jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

W dniu 19 marca w Pałacu Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach odbyła się Wielka Gala Finałowa 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrała burmistrz Albina Łubian.

Galę zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści, ludzie nauki, kultury oraz samorządowcy – prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starostowie JST certyfikowanych w tegorocznej edycji Programu.Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

W Konkursie i Programie Certyfikacyjnym nagradzane i wyróżniane są samorządy, które w ramach polskich "małych ojczyzn" tworzą przestrzeń dla rozwoju nowoczesnej edukacji i wspieraja szkoły. W konkursie wyróżniane są najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe działania w dziedzinie lokalnej i regionalnej polityki edukacyjnej oraz zarządzania oświatą.

Miasto i Gmina Pilawa otrzymała Certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" oraz „Wyróżnienie nadzwyczajne” za największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres w dziedzinie nowoczesnego zarządzania oświatą od ostatniej certyfikacji w Programie.

Pani dyrektor Hanna Gajowniczek odebrała Certyfikat Doskonałości dla Szkoły Podstawowej w Pilawie.

REKLAMA:


Zdjęcia: Miasto i Gmina Pilawa


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

lipowianka (, #IP 7199b3c60b) Odpowiedz

brawo,brawo

(, #IP ab1abba0aa) Odpowiedz

Taki certyfikat to ja se w Wordzie potrafię zrobić, wydrukować i d... podetrzeć

certyfikations (, #IP f3405f89d7) Odpowiedz

ile kosztuje taki certyfikat? bo to płaci chyba samorząd za jakieś quasi badania, coś w tym stylu?

Pilawiak (, #IP 0797420511) Odpowiedz

A czy Pani Albina Łubian chwaliła się że w Pilawie jest jeden z najdroższych żłobków samorządowych w kraju wybudowany za pieniądze z Unii??? Nawet w Garwolinie i okolicach prywatne żłobki są znacznie tańsze... Albina czas już odejść od koryta i wstąpić do klubu seniora.