czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Eko wydarzenie w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Eko wydarzenie w Garwolinie

W wydarzeniu udział wezmą Saszan - wokalistka i influencerka oraz Kuba Adamiak - dziennikarz.

W 2024 roku projekt edukacyjno - ekologiczny „Eco Studio ELECTRO - SYSTEM” kontynuowany jest w nowej odsłonie. W piątym, jubileuszowym sezonie Organizacja Odzysku ELECTRO - SYSTEM zaprosiła do współpracy wokalistkę i influencerkę - Saszan. 330 tysiące fanów na TikToku, z łączną liczbą polubień filmów 5,8 miliona, ponad 200 tys. obserwujących na Instagramie i 153 tys. na Fanpage to tylko niektóre z jej wyników w social mediach.
Wsparciem dla ambasadorki są: dziennikarze młodego pokolenia - Kuba Klym i Kuba Adamiak oraz trener fitness - Włodek Troszyn. To oni prowadzą pełne atrakcji lekcje przyrody w 10 miastach w Polsce. 20 maja br. pojawią się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.Eventy Eco Studio ELECTRO - SYSTEM

W roku 2024 organizowanych jest 10 eventów ekologiczno - edukacyjnych, przedstawiających problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Podczas każdego wydarzenia odbywa się krótka lekcja przyrody prowadzona przez ambasadorów, recital muzyczny gwiazdy - Saszan, eko quizy z nagrodami przy trójkącie recyklingowym i ekologiczny trening fitness z hantelkami w postaci elektroodpadów prowadzony przez z Włodka Troszyn. W terminie 30 dni od Wydarzenia szkoły z terenu gminy będą zbierać elektroodpady i przystępować do programu https://eko-profit.pl , w ramach którego mogą otrzymać dofinansowanie dla szkoły. Wybrana zostanie szkoła, które zbierze największą masę elektrośmieci i w nagrodę pojedzie do Warszawy na Wielki Finał na Sprzątanie świata we wrześniu 2024! Zwycięska ekipa, wyłoniona spośród drużyn z całej Polski, która zbierze w terminie 30 dni od Wydarzenia najwięcej elektroodpadów otrzyma również nagrodę rzeczową! Jedno z wydarzeń piątego sezonu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM odbędzie się 20 maja br. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Garwolin na czele z Burmistrzem - Marzeną Świeczak udowodnił wielokrotnie, że jest miastem zaangażowanym ekologicznie.

- Jesteśmy miastem, któremu temat ekologii jest bardzo bliski. Dbamy o nasze środowisko dla siebie i przyszłych pokoleń. Mamy na tym polu ogromne sukcesy. Zbiórki elektrośmieci prowadzone w naszych szkołach oraz przez ochotnicze straże pożarne to działania przynoszące nie tylko efekty w postaci rzeczowej, ale przede wszystkim to edukowanie dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo się cieszę, że 20 maja będziemy mieli kolejną okazję, by przypomnieć sobie, że troska o nasze środowisko to nasz wspólny obowiązek – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Wielki Finał z okazji akcji Sprzątanie Świata

To już tradycja, że Organizacja Odzysku ELECTRO - SYSTEM organizuje Wielki Finał swojego projektu edukacyjnego w trzecim tygodniu września, kiedy na całym świecie odbywa się międzynarodowa kampania „Clean Up The World”, czyli popularne Sprzątanie Świata. I tym razem Wielki Finał Eco Studio ELECTRO - SYSTEM odbędzie się w Warszawie, a całość relacjonowana będzie w mediach ogólnopolskich. Odbędzie się też panel dyskusyjny z ekspertami i ekologami, którzy już teraz biją na alarm, a w czasie prestiżowego wydarzenia połączą siły dla dobra planety Ziemia. Na scenie pojawią się ambasadorzy i gwiazdy muzyczne. Do Warszawy przybędą też dzieci i młodzież z całej Polski.

- Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO - SYSTEM i Kubą Klym oraz Kubą Adamiakiem poopowiadamy trochę o tym jak dbać o nasz Dom - Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą będziemy powtarzać zarówno podczas spotkań „w realu”, jak i w naszych social mediach: „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!” .
Jestem przekonana, że te wyjątkowe lekcje przyrody nie tylko zwrócą uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale będą też świetną zabawą za sprawą moich koncertów
- zachęca Saszan.Działania edukacyjne projektu wspierają zaangażowani ekologicznie patroni medialni: Zielony Newsweek, magazyn „Odpady i środowisko”, portal EkoGuru, PSMM Monitoring & More.

Organizacja odzysku ELECTRO - SYSTEM

ELECTRO - SYSTEM to organizacja odzysku, która tworzy i finansuje w Polsce system zagospodarowania elektroodpadów, a także podnosi świadomość Polaków w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Jednym z jej głównych celów jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. ELECTRO - SYSTEM edukuje i prowadzi różne programy, w ramach których można pozbyć się zużytego sprzętu. Jednym z nich jest program DECYDUJESZ.PL skierowany przede wszystkim do osób indywidualnych.

Jeśli chcemy oddać duży sprzęt taki jak: lodówka, pralka lub kuchenka, możemy  skorzystać z programu bezpłatnych odbiorów dużego AGD prosto z domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest  dostępna w całej Polsce. Innym ważnym ogólnopolskim programem dostępnym dla różnych grup społecznych jest eko-PROFIT - REcycling to się opłaca! Uczestnicy programu (np. Koła Gospodyń Wiejskich w projekcie ekoGospodynie, Ochotnicze Straże Pożarne w projekcie ekoREmiza i szkoły w projekcie ekoSzkoła) biorą aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Poprzez promowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności oraz organizację zbiórek zużytego sprzętu przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów, ochrony środowiska, a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją działalność. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.eko-profit.pl .

Saszan

To polska piosenkarka, autorka tekstów, blogerka i prezenterka telewizyjna. Zaistniała w 2013 roku za sprawą piosenek publikowanych na łamach serwisu YouTube. W 2014 roku wydała debiutancki album pt. RSP, z którym dotarła do 2. miejsca polskiej listy przebojów OLiS. Wydawnictwo promowała singlami „Świat jest nasz”, „Wybrałam” i „Proste słowa”. Zdobyła nagrody na Young Stars Festival w kategorii „Najlepsza artystka” 2015 roku i „Teledysk roku” za klip „Dizzy” w 2016 roku. W 2018 roku z utworem „Nie chcę ciebie mniej” wzięła udział w finale krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji oraz w programie „Od Opola do Opola” prezentując piosenkę jako kandydaturę do koncertu „Premiery” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 roku została nominowana w kategorii „Muzyczna Influencerka Roku” podczas gali rozdania nagród magazynu „Joy Polska”. Wydała też drugi album studyjny pt. Hologram, na który współtworzyła muzykę oraz napisała teksty do wszystkich piosenek. W 2020 roku wzięła udział w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, wyłaniającym reprezentanta Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Uczestniczyła w programach rozrywkowych „Celebrity Splash!, była jednym z jurorów w programie „Śpiewajmy razem. All Together Now” oraz prowadziła program „Fame czy Shame”.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dać im zajęcie (, #IP 9d8a0eaed0) Odpowiedz

Dać worki na śmieci i wysłać do lasu, nad rzekę,niech posprzątają świat. Gdy zobaczy ile weźmie na złomie za puszki i metale to dojdzie do wniosku, że zbieranie surowców jest bardziej opłacalne, niż jej śpiew.

Problem śmieci to kwestia kilku zdań w ustawie. (, #IP 9d8a0eaed0) Odpowiedz

Wracamy do opakowań szklanych, papierowych, metalowych, wielorazowych i nie ma śmieci. Do tego standaryzacja opakowań i ekolider obniża stawki o połowę. Co byłoby złego w jednakowej butelce z kaucją 5 zł na napoje, soki i alkohole? Każdy by taką pustą butelkę trzymał jak skarb, czy wazon. Walczymy z bałaganem, który sam zrobilismy, a potem takie oszołomy na tym się lansują.

bedok (, #IP c59b48b778) Odpowiedz

Niech ci wszyscy ekologiści zabiorą sobie odpady leżące za cmentarzem a nie stare pralki i kuchenki by chcieli. Starą kuchenkę czy pralkę to każdy sobie na złom sprzeda a nie za frajer komuś oddawać. Wielki Finał Sprzątania Świata to chyba coś jak Owsiakowy finał. Może największy ich autorytet psychiczna Greta ze Szwecji przyjedzie do Warszawy. Chociaż ona to chyba już wypadła z obiegu i teraz inne saszany robią za ekologiczno-klimatycznych mędrców mieszając dzieciom w głowach.

sidv69 (, #IP 5cce932a58) Odpowiedz

Rycie bani