czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Wystawa Ikon w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Wystawa Ikon w Sulbinach

Pracownia Ikonopisania w GCAK w Sulbinach działa już 7 lat. Przyszedł czas podzielić się jej dorobkiem.

Dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach zaprasza na wystawę IKON. W piątek 24 maja o godzinie 17:00 w  GCAK w Sulbinach.

Pracownia Ikonopisania w GCAK w Sulbinach działa już 7 lat. Grupę prowadzi prof. Michał Bogucki Bogucki Art oraz Kinga Smak - Lasocka.
Warsztaty odbywają się przez jeden weekend w każdym miesiącu (piątek, sobota) oraz wakacyjnie przez cały tydzień.

Pracownia ikonopisarstwa zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zgłębić mistyczną sztukę pisania (malowania) ikon. Podczas zajęć uczestnicy poszukują odpowiedzi na pytania, czym jest kanon i jakie znaczenie symboliczne mają na ikonie gesty, kolory, odwrócona perspektywa. Samodzielnie stworzą ikonę tradycyjną techniką tempery jajecznej. Piszą (malują) ją w oparciu o szkic przeniesiony na zagruntowaną deskę. Zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości poszczególnych uczestników.


REKLAMA:


Zdjęcia: GCAK w Sulbinach/Facebook


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.