czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Święto teatru. Do zobaczenia będą aż cztery spektakle

Dodano:
garwolin - Święto teatru. Do zobaczenia będą aż cztery spektakle

Na wszystkie wstęp wolny!

To będzie prawdziwa uczta teatralna! Już w najbliższą niedzielę 9 czerwca od godziny 16:00 na sali kinowej Centrum Sportu i Kultury Dzień Teatru.

Święto teatru to dopiero wydarzenie. Można wybrać spośród 4 spektakli ten najbardziej dla siebie, ale można także przyjść i obejrzeć wszystkie. Różne w treści i formie, jedne bardziej klasyczne, inne bardziej nowoczesne, ale wszystkie poruszające, skłaniające do zadawania sobie pytań i weryfikowania własnych sądów. Tak właśnie działa teatr!

Na scenie zaprezentują się wszystkie teatry CSiK. Będzie więc Teatr Mała Rękawiczka i Teatr Rękawiczka, a także lubiany przez dorosłych Teatr O!Mamy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Warto zarezerwować czas na ten niesamowity maraton, bo magia teatru naprawdę działa i przynosi same korzyści: pozwala na poznanie różnorodnych perspektyw myślowych, daje szansę na refleksję i formułowanie swojego zdania na różne tematy, ćwiczy uważność, skupienie i zaangażowanie.

Opisy spektakli

Pan Faja i Mądrala – spektakl dla dzieci na podstawie baśni Andersena. Ania i jej ojciec chrzestny zostali sami w domu. Dziewczynka postanowiła pobawić się w teatr. Aktorami zostały zabawki i przedmioty codziennego użytku. Jaka historia kryje się w dziecinnym pokoju? Bogaty Pan But i wrażliwy Pan Surdut zakochali się w pięknej pannie Rękawiczce.. A co na to despotyczny ojciec Pan Faja? Wszystkiego dowiecie się przychodząc na to urocze przedstawienie.

Wykonanie: Teatr Rękawiczka

Scenariusz i reżyseria na podstawie baśni Andersena – Izabela Rękawek

Choreografia, opracowanie muzyczne, szalone pomysły- Teatr Rękawiczka


Śpiąca – to historia o królu i królowej, którzy bardzo chcieli mieć małą, śliczną córeczkę. Kiedy przyszła wreszcie na świat urządzono wspaniałe przyjęcie, zaproszono dobre wróżki, ale.. nie zaproszono czarownic i dwóch magów. Nieproszeni gości postanowili zrobić królewskiej rodzinie niespodziankę. Kiedy grzeczna, śliczna i miła królewna skończyła 13 lat ukuła się wrzecionem i zamieniła się … w zbuntowaną nastolatkę. Jakie antidotum przygotowały dobre wróżki? Czy król i królowa potrafią pokochać niegrzeczną królewnę? Spektakl opowiada o dojrzewaniu, buncie, miłości i akceptacji. Serdecznie zapraszamy dużych i małych.

Wykonanie: Teatr Mała Rękawiczka

Scenariusz i reżyseria na motywach baśni „Śpiąca Królewna” – Izabela Rękawek


Szkoła żon – sztuka Moliera w wykonaniu Teatru O!Mamy. Stary kawaler Arnolf, wróg małżeństwa i kobiet, postanawia wychować sobie doskonałą żonę. Cichą, posłuszną, głupią i cnotliwą. W tym celu zaopiekował się czteroletnią Anusią, którą trzymał w ukryciu i hodował niczym drogocenny kwiatuszek. Jednak kiedy „opiekun” wyjechał w interesach, na horyzoncie pojawił się przystojny Horacy i skradł serce naiwnej dziewczynie. Spektakl w zabawny sposób opowiada o ludzkiej naturze, śmieje się z naszych przywar i słabości. Stawia poważne pytanie: Żenić się czy lepiej uniknąć niebezpieczeństwa zostania „rogaczem”.

Wykonanie : Teatr O!Mamy

Reżyseria : Izabela Rękawek


Cierpienia Młodego – spektakl powstał po warsztatach teatru ruchu „Inspiracje”. To opowieść utkana między snem a jawą, w której kryją się marzenia, lęki , najróżniejsze emocje młodego bohatera. Widz zostaje wciągnięty w świat uczuć, przeżyć, wzlotów i upadków, w tajemniczą przestrzeń snu, która przemawia z głębi młodego serca.

Reżyseria i choreografia: Teatr Rękawiczka

Opieka artystyczna: Bartłomiej Ostapczuk

Opieka merytoryczna: Izabela Rękawek

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.