czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Maskotką Dnia Dziecka był Marshal

Dodano:
garwolin - Maskotką Dnia Dziecka był Marshal

W Parku Miejskim w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami wydarzenia byli Gmina Żelechów oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.

Wydarzenie rozpoczęło się koncertem zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych", który zaprezentował piosenki dla dzieci o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Występ angażował najmłodszych do wspólnego tańca i śpiewu oraz uczył mądrego podejścia do świata.

Po koncercie wolontariusze Caritas Żelechów prowadzili wesołe tańce, zabawy oraz konkursy.

Ponadto na zgromadzonych czekało wiele atrakcji.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Piastowa i Woli Żelechowskiej zaprezentowali program pt. „I Ty możesz zostać strażakiem". Najmłodsi mogli obejrzeć wyposażenie wozów strażackich oraz wziąć udział w konkurencji polegającej na strąceniu celu prądem wody.Wolontariusze Caritas Żelechów oprócz zabaw i konkursów zapraszali na smaczne gofry oraz malowanie twarzy.

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie zapewnili dzieciom animacje, gry i zabawy, m. in. trafianie do celu czy przeciąganie liny. Dodatkowo oferowali wykonanie tatuaży oraz skręcanie balonów.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa zapraszało na corn dogi, gofry bąbelkowe oraz zimną lemoniadę. Dodatkowo wśród alejek można było znaleźć stoiska z lodami, watą cukrową, zakręconym ziemniakiem, loterią oraz zabawkami.

Członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Żelechowie zapraszali na popcorn oraz zachęcali do nabycia prac wykonanych przez uczestników WTZ.W wydarzeniu udział wzięli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Garwolina, którzy przygotowali stoisko edukacyjno-informacyjne z zakresu bezpieczeństwa.

Ponadto dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, eurobungee, sprawdzić się na torze przeszkód lub przejechać się na kucyku. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć  Marshalla, czyli uwielbianego przez dzieci członka „Psiego Patrolu", z którym można było przybić piątkę lub zrobić sobie zdjęcie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.