czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Burmistrz Marzena Świeczak wyróżniona

Dodano:
garwolin - Burmistrz Marzena Świeczak wyróżniona

Wojewoda Mazowiecki Mariusz R. Frankowski wręczył przyznane przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji honorowe odznaki za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Wyjątkowe wyróżnienie dla burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak. 

- To dla mnie ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie samorządowców, którym Wojewoda Mazowiecki Mariusz R. Frankowski wręczył przyznane przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji honorowe odznaki za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego - przyznaje Marzena Świeczak.

Wręczenie odznaczeń nastąpiło w czwartek, 6 czerwca z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

- Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, który przypada w rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gminnych i miejskich. Dialog z samorządami jest dla mnie szczególnie istotny, ponieważ przez 20 lat byłem samorządowcem, jak również ze względu na reformę samorządową, która wciąż jest najbardziej udaną reformą przeprowadzoną po 1989 roku. Chciałbym Państwu pogratulować i podziękować za zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnych. (…) Jedną z kluczowych kwestii dotyczących przyszłości jest stabilizacja finansów samorządowych, które przez ostatnie lata niewątpliwie były uszczuplone. Rząd Premiera Donalda Tuska pracuje nad systemem finansowania samorządów opartym o stabilne fundamenty, bez względu na zmiany, które mogą występować na poziomach rządowych czy europejskich. Zależy nam na tym, żeby społeczności lokalne miały pełne finansowanie i mieszkańcy byli pewni tego, że będą dostawać najlepszej jakości usługi w zakresie edukacji, zdrowia, czy polityki społecznej. Chciałbym wszystkim Państwu bardzo podziękować, pogratulować i życzyć powodzenia w dalszej pracy na rzecz samorządu terytorialnego - powiedział Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.

 


Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Siemoniaka, Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego otrzymali wieloletni samorządowcy.

- Samorząd to fundament, na którym budujemy naszą codzienność, nasze relacje sąsiedzkie i nasze wspólne plany na przyszłość. Praca w samorządzie to dla mnie nie tylko obowiązek, ale i pasja. Każdy projekt, każda inicjatywa, która przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców Garwolina, jest dla mnie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. To wyróżnienie jest nie tylko moim osobistym sukcesem, ale również sukcesem całego zespołu, z którym mam zaszczyt współpracować. Jeszcze raz za nie dziękuję - napisała w mediach społecznościowych burmistrz.

 

 

REKLAMA:

Zdjęcia: Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin, gov.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ostatnia kadencja (, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

Pytam : konkretnie za co ten dyplomik? Czym się tak zasłużyła przez 5 lat?

wybory (, #IP 0029e16979) Odpowiedz

Wytypowanie lokali do glosowania - to chyba za to ta nagroda . To jest wielka porazka jak mozna wytypowac tak lokale do wyborow . Trzeba byc kompletnie oderwana od rzeczywistosci aby lokal wyborczy [okreg nr 1 ] wytypowac w piwnicach szkoly gdzie dla zdrowej osoby zejscie po tych schodach jest wyzwaniem a co dopiero dla niepelnosprawnych .Pojechalem wozkiem i nici z glosowania bo smieszne wladze typuja lokal w piwnicach .Czy wladza nasza smieszna slyszala o czyms takim jak bariery architektoniczne - OBY NIGDY NIE MUSIELI TEGO ZAZNAC. Ja pisze o tym a ile osob niepelnosprawnych wychodzi z zalozenia ze i tak to nic nie da . Oby wladze zebraly jutro kosze bo na ostatnie wybory byly wystawione lawki i kosze po wyborach zabrane teraz wystawione tylko kosze . Jak zwykle w tej pipi...e dzieki takim wladzom jest jak jest - a potem przypisywanie sobie sukcesy ktore zostaly zrobione odgornie . A TU SMIESZNE PRZETARGI NA ROBOTY PUBLICZNE SPIE....E NA CALEJ LINI

Pytanie. (, #IP 9e13c01720) Odpowiedz

Czy dzięki jej pracy, obowiązkowi ale i pasji, poprawiło się wam życie w Garwolinie?