czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Wyjątkowy ''Miszmasz'' w Kotłowni

Dodano:
garwolin - Wyjątkowy ''Miszmasz'' w Kotłowni

W czwartek, 6 czerwca gośćmi, a zarazem gospodarzami w Galerii Kotłownia były dzieci. To właśnie ich prace zostały zaprezentowane podczas wernisażu XIX wystawy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom.

- Wystawa nosi nazwę "Miszmasz", bo jak się rozejrzymy to widać, że są to różnorodne prace bardzo piękne. Są prace plastyczne, ceramiczne a także wykonane przez dzieci na konkurs "Kto nie pije, nie pali, ten zdrowie ocali" - wyjaśniła dyrektor Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Danuta Siwak.

Od wielu lat stowarzyszenie pokazuje twórczość młodych, śmiałych, pełnych entuzjazmu twórczego wychowanków przystaniowych świetlic. Rozwój jest wszechstronny i różnorodny. Podopieczni Przystani w roku szkolnym 2023/2024 brali także udział w warsztatach ceramiki prowadzonych przez Kingę Smak-Lasocką.

Wernisaż był okazją do wręczenia nagród za konkurs plastyczny "Kto nie pije, nie pali, ten zdrowie ocali". Na konkurs wpłynęło 59 prac.

Nagrody w konkursie plastycznym "Kto nie pije, nie pali, ten zdrowie ocali" przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasa 0-3
I miejsce - Dominika Szynal
II miejsce - Michał Pietrzak
III miejsce - Gabrysia Głodek
Wyróżnienie: Hania Metera, Bogdan Rezni.

Klasa 4-8
I miejsce - Weronika Żuławnik
II miejsce - Adrianna Kałaska
III miejsce - Patrycja Mądra
Wyróżnienie - Paweł Ostrowski

Nagrody przyznane na wystawie prac plastycznych:

Przystań 1:
Varvara Sadovnichenko
Oliwia Pudło
Karolina Szynal
Szymon Zieliński
Szymon Wasążnik
Maja Salamonik
Kira Kurbanova

Przystań 2:
Alicja Zowczak
Franciszek Wichowski
Maciej Kielak
Zuzanna Góźdź

Przystań 3:
Maksymilian Rendaszka
Łucja Szelążek

Przystań w Rębkowie:
Paweł Witak
Ala BoguszMilena Serba (po lewo) wykonała domek i rysunki.
- Zrobiłam domek złotej kukiełki, więc jest cały w kolorach złota. Lubię tworzyć takie dzieła i bardzo lubię rysować. Fajnie, że niektórzy to oglądają i podziwiają nasze ładne prace.
Kira Kurbanova
(po prawo) namalowała obraz.
- To fajne uczucie kiedy inni oglądają moją pracę. Lubię malować różne obrazki. Czasem przychodzi mi jakiś pomysł, wyobrażam to sobie i maluję, a kiedy nie mam flamastrów to robię coś innego. W przyszłości chciałabym zajmować się malarstwem.


Domek w wykonaniu Mileny.

Garwolińskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom prowadzi cztery takie placówki. Przystanią nr 1 opiekuje się Agnieszka Wielgosz, która jest też odpowiedzialna za przygotowanie całej wystawy, Przystanią nr 2 – Małgorzata Walenda, Przystanią nr 3 – Agnieszka Kurek, Przystanią w Rębkowie – Elżbieta Głodek. To dzięki nim młodzi artyści rozwijają i odkrywają swoje plastyczne talenty, uczą się wyrażać emocje poprzez działanie twórcze.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku w albumie Wystawa "MiszMasz".

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.