czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 czerwca 2024 r

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 czerwca 2024 r

W piątek na skutek silnego wiatru strażacy wyjeżdżali m.in. do powalonych drzew.

3 czerwiec

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zaginięciu osoby w miejscowości Łaskarzew. Działania Straży Pożarnej polegały na poszukiwaniach osoby zaginionej do momentu jej odnalezienia. W działaniach trwających ponad sześć godzin udział brało sześć pojazdów ratowniczo – gaśniczych.

5 czerwiec

Po godz. 24 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wola Rębkowska. Działania Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu sadzy w kominie oraz przewietrzeniu pomieszczeń i skontrolowaniu ich przy pomocy urządzeń pomiarowych. W działaniach trwających ponad godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

6 czerwiec

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rąbków na drodze krajowej DK 76 z udziałem trzech pojazdów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. W działaniach trwających blisko godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

7 czerwiec

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu wywołanym silnym wiatrem w miejscowości Więcków gdzie drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięciu drzewa przy pomocy piły łańcuchowej i usunięciu drzewa z samochodu. W działaniach trwających blisko godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu wywołanym silnym wiatrem w miejscowości Kozice gdzie z budynku gospodarczego częściowo został zerwany dach. Działania Straży Pożarnej polegały na przymocowaniu poluzowanych płatów eternitu oraz zabezpieczeniu zerwanego dachu za pomocą plandek. W działaniach trwających blisko trzy godziny udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

9 czerwiec

Po godz.17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze wiaty w miejscowości Lipówki. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru podając jeden prąd wody. W działaniach trwających ponad godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tarnów na drodze wojewódzkiej 801 z udziałem trzech pojazdów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brały trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze.

REKLAMA:


Zdjęcia: OSP Więcków, OSP Lipówki


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.