czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

''Męskie rozmowy'' w Galerii ''Kotara'' Fotografii

Dodano:
garwolin - ''Męskie rozmowy'' w Galerii ''Kotara'' Fotografii

Już w najbliższy piątek 14 czerwca o godzinie 17:30 ''Kotara'' odsłoni przed uczestnikami nowy zestaw prac - portrety fotograficzne Zbigniewa Furmana. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z artystą. Centrum Sportu i Kultury zaprasza na to wydarzenie, które jest jednocześnie elementem tegorocznych Dni Garwolina.

Ten wernisaż będzie z pewnością wyjątkowy co najmniej z kilku względów. Po pierwsze za sprawą artysty. Gościem Galerii „Kotara” Fotografii będzie legenda polskiej fotografii Zbigniew Furman. Po drugie za sprawą prezentowanych prac. „Męskie rozmowy” są pokazywane w najbardziej prestiżowych galeriach w Polsce. Po trzecie w końcu, z racji czasu, w którym wystawa się odbędzie, będzie ona bowiem jednym z wydarzeń w ramach obchodów Dni Garwolina.

„Męskie rozmowy” to zbiór męskich portretów. W Galerii „Kotara” Fotografii zaprezentowanych zostanie 32 prace. Autor tworzył je przez lata. Dawniej na negatywie, później w wersji cyfrowej. Wszystkie czarno-białe. Na każdego portretowanego przeznaczał niewielka liczbę klatek, maksymalnie 12 w przypadku zdjęć analogowych, podobnie jeśli chodzi o pliki cyfrowe. Wśród portretowanych znaleźli się m.in. Józef Glemp, Wojciech Waglewski, Jacek Federowicz czy Zbigniew Górski. Każdy z portretów reprezentuje inny świat uchwycony migawką obiektywu.

Po otwarciu wystawy odbędzie się spotkanie z artystą. Jest to zawsze okazja do głębszych rozmów, zadawania pytań, poznania autora. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 30 lipca. Jej kuratorem jest Dariusz Szubiński.

Zbigniew Furman - zawodową przygodę z fotografią rozpoczął w 1970 r. Pracę fotoreportera zaczynał w redakcji „Życia Warszawy” w 1973 r. W latach 1979-81 pracował w tygodniku „Razem”. W stanie wojennym prowadził zakład fotograficzny, a następnie studio fotografii reklamowej. Przez wiele lat uprawiał fotografię modową, współpracując z największymi polskimi firmami odzieżowymi oraz pismami poświęconymi modzie. Współpracował od pierwszego numeru z „Życiem” (z kropką), z którego przeszedł do tygodnika „Wprost”, gdzie przez 11 lat kierował działem fotografii. Od 2008 r. pracował przez 7 lat w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego pasją jest fotografia socjologiczna oraz portretowa (głównie studyjna). Od wielu lat należy do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz stowarzyszenia ZAiKS. Juror w najbardziej znaczących konkursach fotograficznych w Polsce. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych i autorem 18 wystaw indywidualnych.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.