czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

VI Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking

Dodano:
garwolin - VI Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking

W piękne, niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy bez problemu pokonali 9-cio kilometrową, malowniczą trasę wiodącą przez Hutę Żelechowską.

Ponad 170 uczestników stanęło na starcie VI Międzypokoleniowego Rajdu Nordic Walking objętego honorowym patronatem Pani Iwony Kurowskiej Starosty Powiatu Garwolińskiego. Impreza odbyła się 9 czerwca 2024 r. w Żelechowie.

Uczestników rajdu powitali i poprowadzili na trasę: Starosta Powiatu Garwolińskiego - Pani Iwona Kurowska, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego – Pan Mirosław Walicki oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie  - Pani Sylwia Tomaszek. Przed marszem odbył się również krótki pokaz prawidłowej techniki marszu z kijami przeprowadzony przez instruktorkę nordic walkingu – Panią Joannę Włodarczyk.

W piękne, niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy bez problemu pokonali 9-cio kilometrową, malowniczą trasę wiodącą przez Hutę Żelechowską. 

- Rajd miał charakter rekreacyjny, każdy szedł w swoim tempie. Liczyła się promocja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz integracja całych rodzin. W naszym rajdzie szły dzieci, ich rodzice i dziadkowie - mówią organizatorzy.

Po pokonaniu trasy wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody: m.in. powerbank, słuchawki, piłkę i wiele gadżetów ufundowanych przez starostwo powiatowe i pozyskanych sponsorów. Na wszystkich czekały również napoje i słodkie przekąski.

Najliczniejsze drużyny tradycyjnie nagrodzone zostały pucharami. 

- W tym roku największa mobilizacja nastąpiła w drużynie LELEWELA i to my wygraliśmy.

1. LELEWEL - Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie

2. ZAKRZEWSKI - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie

3. 11DH - 11 Drużyna Harcerska w Żelechowie

4. zespół Ryki

Organizatorami marszu byli animatorzy boiska Orlik 2012 Joanna Włodarczyk i Andrzej Głodek.

Zapraszamy już dziś wszystkich chętnych na kolejną edycję naszej imprezy, za rok w drugą niedzielę czerwca.


REKLAMA:


Zdjęcia: LO w Żelechowie


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pytek (, #IP 4ed6245eaf) Odpowiedz

Starostwo ogłosiło konkursu na Dyrekorów szkół, trzeba bardzo się natrudzić żeby to ogłoszenie znaleźć, czy żadna z redakcji nie mogłaby takiej informacji zamieścić? Czy konkursy są dla swoich i dlatego tak trudno ich znaleźć?

Antoni (, #IP 905f295cff) Odpowiedz

Przecież zamieścili w aktualnościach to o co Ci chodzi ?? Kto chce wystartować ten znajdzie

Łoś poRYKuje (, #IP 4be6bad3ce) Odpowiedz

No jaja,normalnie jaja. Zespół Ryki zajął 4 miejsce czyli wicestarosta mieszkaniec Ryk I jego ta.... Ukraińska, co bardzo chce być Polką i jej koleżanki, to taki zespół był też najliczniejszy