czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Trwają zapisy na bieg rodzinny. Nie przegap terminu

Dodano:
garwolin - Trwają zapisy na bieg rodzinny. Nie przegap terminu

W sobotę odbędzie się VII edycja Sztafety Rodzinnej. Na bieg można zapisywać się do czwartku.

Bieg odbędzie się w czasie trwania Dni Pilawy. Start o  godzinie 10:00. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie "Stopka Pilawa". 
Start i meta zlokalizowane będą na końcu ul. Słonecznej, zbiórka na parkingu przy cmentarzu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest  bezpłatne.
Jak informuje organizator,
podobnie, jak w poprzednich edycjach, uczestnicy startują w drużynach: dziecko i dorosły. -  Konfiguracje mogą być przeróżne np: rodzic z dzieckiem, babcia z wnukiem, brat z siostrą, bratanek ze stryjem itd., ważne, że rodzina, bo przecież nic tak nie zacieśnia więzi, jak wspólne przeżycia - zauważają członkowie stowarzyszenia.
W sztafecie mogą wziąć udział dzieci urodzone w roku 2010 i młodsze. Przewidziane są dla nich dwa odcinki drogą asfaltową w stronę cmentarza w zależności od roku urodzenia:
młodsze (2017 - 2023) około 200 m
starsze (2010 - 2016) około 500 m.

Po otrzymaniu pałeczki od dziecka, dorosły zawodnik będzie miał do przebiegnięcia około 2 km po leśnych
dróżkach.

Na wszystkich uczestników czekają medale, a na 
zwycięzców nagrody. Zapisy trwają do 20 czerwca, do godziny 23:59, pod linkiem: https://dostartu.pl/vii-rodzinna-sztafeta-przelajowa-v12288.
Fot. arch. Stopka Pilawa

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pilawiak (, #IP ebfec03c8d) Odpowiedz

Niby bieg rodzinny a gmina Pilawa i Albina Łubian są nastawione anty do rodzin z dziećmi, żłobek samorządowy to koszt 1700zł miesięcznie , tak 1700zł to nie pomyłka za żłobek samorządowy czyli rodzic oddaje pół wyplaty żeby móc wrócić do pracy..., gmina wydała też pozwolenie na pato deweloperkę obok biedronki w Pilawie gdzie powstaje blok z klitkami po 30m do 40m dla emerytów? studentów z Warszawy? to jest jakiś skandal co wyprawia pani burmistrz i jej lewa ręką Niemiec-Jóźwicka!!!

Nie znam się ale się wypowiem. (, #IP 5abcc23156) Odpowiedz

1700zł wydaje się być zaporową ceną. Może warto zrewidować skąd się ona bierze? Przedstawienie mieszkańcom dokładniejszego budżetu. Coś w stylu, tyle na pensje, tyle na ogrzewanie, tyle na remonty itd. Myślę, że jeśli nie ma nic do ukrycia to nie powinno być problemu z przedstawieniem takich informacji do publicznej wiadomości? Co do nowego budynku przy biedronce to dowiedz się najpierw kto wydaje pozwolenia na budowę, to po pierwsze. Po drugie, nikt Cię nie zmusza do kupienia mieszkania 30, czy 40m kw. Możesz wybudować dom. Teraz to takie tanie. ;-)

Pilawiak (, #IP a5bb1bcff8) Odpowiedz

Ciekawe jes też to że budynek żłobka jest wybudowany za pieniądze Unii i na dole jest żłobek dużo płatny samorządowy a na piętrze tego budynku jest już bezpłatne przedszkole, teraz w Pilawie są stawiane wyspy na skrzyżowaniach np ul Krynickich z Mickiewicza i Wyszyńskiego, gdzie nigdy nie było żadnej stłuczki i pewnie jedna taka wyspa to ze trzyletni koszt utrzymania żłobka no ale lepiej marnować pieniądze na coś nikomu niepotrzebne... A i stojaków na rowery przy PKP od ulicy Sportowej jak brakowało tak brakuje dalej ale gmina ma parking pod nosem i ich nie interesują problemy obywateli...