czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Prędkość nie popłaca. Ci kierowcy się o tym przekonali

Dodano:
garwolin - Prędkość nie popłaca. Ci kierowcy się o tym przekonali

Wysoki mandat, punkty karne, a nawet zatrzymanie prawa jazdy. Z takimi konsekwencjami muszą się liczyć kierowcy, którzy mają tak zwaną ciężką nogę.

Kierowcy, którzy łamią przepisy ruchy drogowego, nie mają co liczyć na pobłażliwość policji. Przekonał się o tym, m.in. 47-latek, który jechał z prędkością 112 km/h.
Zdarzenia miało miejsce w miniony poniedziałek 1 lipca w Rudzie Talubskiej. - Na ulicy Kolejowej w terenie zabudowanym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 47-latek jechał z prędkością 112 km/ podkom. Małgorzata Pychner, oficer prasowy z KPP w Garwolinie. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mu prawo jazdy, dodatkowo otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Podobne konsekwencje poniósł 32-latek, który motocyklem yamaha rozpędził się do 155 km/h. Zdarzenie miało miejsce na odcinku trasy S17 w powiecie garwolińskim.

- Prędkość bezpieczna to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, prowadzone prace remontowe, obowiązujące ograniczenia, pogoda, stan nawierzchni czy własne umiejętności. Piasek na jezdni czy rozlana ciecz mogą sprawić, że opanowanie pojazdu, szczególnie motocykla może być trudne nawet dla doświadczonego kierowcy. Nie zdoła on też wyhamować, gdy ktoś inny popełni błąd i na przykład zajedzie mu drogę. Zbyt szybka jazda to zawsze ryzyko. Myślmy na drodze - apeluje podkom. Małgorzata Pychner.
Fot. KPP w Garwolnie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Motorower (, #IP 2939ff574f) Odpowiedz

Dobrze, że mamy grupę SPEED co by to było gdyby chłopaki nie zarabiali........