czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Urząd Skarbowy zapewnia: w ten sposób unikniesz u nas kolejek

Dodano:
garwolin - Urząd Skarbowy zapewnia: w ten sposób unikniesz u nas kolejek

Skarbówka zachęca, aby przed wizytą w placówce umówić spotkanie online. Jak to zrobić?

Usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" funkcjonuje w urzędach skarbowych od ponad trzech lat. Wizytę można zaplanować nawet z 21-dniowym wyprzedzeniem.

Urząd Skarbowy tłumaczy, że jest rozwiązanie, które ułatwia szybkie i bezproblemowe załatwienie spraw podatkowych. - Konkretny, umówiony termin spotkania z pracownikiem znającym specyfikę sprawy to gwarancja uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania z nią związane - zachęca skarbówka. Dodaje, że tylko w pierwszym półroczu 2024 r. klienci urzędów w sumie umówili w całym kraju ponad 2,1 mln wizyt, a średni czas obsługi podatnika podczas umówionego spotkania wyniósł 17 minut. Od początku uruchomienia usługi w listopadzie 2020 r. podatnicy zarezerwowali już ponad 15 mln wizyt, średnio około 357 tys. wizyt miesięcznie.
Placówka skarbowa wyjaśnia, że najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja internetowa za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczą cztery kroki:

wybór województwa oraz urzędu,
wybór sprawy,
wybór daty i godziny,
podanie danych i numeru kontaktowego lub adresu email.

Po umówieniu wizyty na podany numer telefonu lub adres e-mail wysyłane jest potwierdzenie rezerwacji z informacją m.in. o stanowisku/pokoju, do którego podatnik powinien się zgłosić w dniu wizyty. Osoby, które umawiają wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymają dodatkowo SMS-owe przypomnienie. - Podatnicy najczęściej odwiedzają urzędy skarbowe w sprawach związanych z podatkami majątkowymi, głównie umowami kupna, sprzedaży i spadkami. Poza tym, aby uzyskać potrzebne zaświadczenie - o dochodach, niezaleganiu w podatkach oraz w sprawie deklaracji i zeznań podatkowych, głównie deklaracji PIT - wylicza US.

Trzeba jednak wiedzieć, że umawianie wizyt nie jest obowiązkowe. - Jeśli podatnik nie potrzebuje umawiać się na konkretną godzinę, może przyjść do urzędu bez konieczności rezerwacji spotkania. W szczególności, jeżeli podatnik chce przykładowo złożyć dokument, odebrać zaświadczenie lub pobrać formularze, nie ma konieczności wcześniejszego umawiania wizyty - zaznacza urząd.


REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.