czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Podsumowali przygodę z projektem Erasmus+

Dodano:
garwolin - Podsumowali przygodę z projektem Erasmus+

Aż 35 nauczycieli podnosiło swoje kompetencje w placówkach hiszpańskich.

17 czerwca 2024 r. odbyło się podsumowanie międzynarodowego projektu  Erasmus+. Dwie grupy nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących wzięło udział w Projekcie Erasmus+ 2023-1-PLO1-KA122-SCH-000142241 Kadra przyszłości, który był realizowany w Hiszpanii. Całkowita kwota dofinansowania: 48180 EUR.
Z kolei pięciu nauczycieli przedmiotów zawodowych realizowało Projekt Erasmus+ 2023-1-PL01-KA121-VET-000126609 w Maladze. Całkowita kwota dofinansowania 56566 EUR.

Certyfikaty zostały wręczone na auli szkoły przez dyrektor Marzenę Tudek oraz wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego Annę Muchę. Należy dodać, że program był realizowany w formie „Job shadowing”, który pełni istotną funkcję w rozwoju kompetencji pracowników. W trakcie stażu nauczyciele przyglądali się wykonywaniu obowiązków przez nauczycieli ze szkoły partnerskiej, dopytywali, dyskutowali, wymieniali doświadczenia. Obserwowali zajęcia dydaktyczne z rożnych przedmiotów kształcenia ogólnego i zawodowego, poznali zaplecze dydaktyczne, metody kształcenia oraz techniki motywujące w placówkach partnerskich.

Dzięki zrealizowanej mobilności trzydziestu pięciu nauczycieli podniosło poziom kompetencji zawodowych, zwiększyło wiedzę z zakresu stosowania nowatorskich rozwiązań edukacyjnych w placówkach hiszpańskich. W ramach rozwijania kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej uczestnicy poznawali różne zakątki Andaluzji. Poznali historię, kulturę oraz tradycję Hiszpanii, co zwiększyło ich kompetencje interkulturowe i językowe. Dziękujemy Mobility Projects by Universal Mobility SL za świetną organizację i współpracę.
REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.