czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Strażacy dostali środki na zakup nowego wozu!

Dodano:
garwolin - Strażacy dostali środki na zakup nowego wozu!

Bardzo dobra wiadomość dla OSP, ale również dla mieszkańców, którym strażacy nigdy nie odmawiają pomocy.

OSP Borowie otrzyma nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z pełnym wyposażeniem.

Wiadomość o zakupie przekazała pani wójt. Jak poinformowała, pieniądze na nowy wóz udało się pozyskać w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Gmina Borowie wyjaśnia, że w ramach zadania zostanie zakupiony nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z pełnym wyposażeniem dla OSP Borowie. - Realizacja działań zwiększy efektywność funkcjonowania służb ratowniczo-gaśniczych i umożliwi szybką i skuteczną interwencję. Pozyskanie nowego pojazdu zwiększy mobilność jednostki i skróci czas dojazdu do miejsca zdarzenia - podano.

Projekt obejmie również przygotowanie i przeprowadzenie kampanii edukacyjnej w zakresie wiedzy o zmianach klimatu i ochrony zasobów wodnych. Kampania składać się będzie ze spotkań ze społecznością lokalną w placówkach edukacyjnych. Podczas nich omówione zostaną przykłady właściwych zachowań zarówno dotyczących bezpieczeństwa (także w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych) jak i zachowań zmniejszających wpływ człowieka na klimat.

Wartość projektu (przed wyborem wykonawcy): 1 802 885,10 zł, wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 532 452,33 zł.

Fot. OSP Borowie

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jaz (, #IP 7c0bf850fe) Odpowiedz

Smiech na sali, maja nowy woz to jeszcze drugi a inne osp jezdza starymi trupami w gminie.