Wiadomości z Garwolina

Fundusze sołeckie w gminie Borowie w 2015 r.

Dodano:
garwolin - Fundusze sołeckie w gminie Borowie w 2015 r.

- W przyjętym planie wydatków na zadania związane z realizacją funduszu sołeckiego w 2015 roku zostały przeznaczone środki w kwocie 232 tys. zł. Ważniejsze zadania to przede wszystkim remonty świetlic wiejskich i ich wyposażenie albo doposażenie - mówi wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

W roku 2014 podobnie jak w poprzednich latach rada gminy Borowie przyjęła budżet uwzględniający środki do wykorzystania przez poszczególne sołectwa. Budżet słectw na ten rok to około 232 tys. zł.

- Wykonanie budżetu sołectw do października było w granicach 100 tys. zł. Teraz zostaje tylko półtora miesiąca i sołectwa pewnie troszkę przyspieszą, żeby zrealizować te zadania - mówi wójt gminy Borowie Wesław Gąska.

Borowie ma jeden z większych funduszy sołeckich – ponad 22 tys. zł. Sołectwo  zaplanowało zakup wyposażenia do budynku strażnicy OSP i częściowy remont strażnicy, remont drogi gminnej - ulicy Biela, zakup zabawek i urządzeń zabawkowych dla Przedszkola w Borowiu.

- Dużym zadaniem jest kontynuacja budowy chodnika przy drodze gminnej w Głoskowie, na co jest zaplanowane 24 tys. zł. W Iwowem przeprowadzono wymianę i ocieplenie podłóg i drzwi w salach lekcyjnych w Szkole za 17 tys. zł - mówi wójt.

REKLAMA:


Ważniejsze zrealizowane zadania realizowane w ramach funduszy sołeckich to remonty świetlic i strażnic oraz ich wyposażenie w: Gosciewiczu, Iwowem, Lalinach, Dudce, Filipówce, Brzuskowoli, Nowej Brzuzie i Starej Brzuzie. Remont dróg w Borowiu pochłonął 7000zł.                 

Do wykonania pozostaje (lub w trakcie wykonania jest) remont lub wyposażenie świetlic i strażnic w: Borowiu - 13 tys. zł, w Chrominie - 13 500 zł, w Goździe 8 300 zł, w Jaźwinach 13 500 zł, Łopaciance 12 300 zł, w Słupie Pierwszym 12 tys zł, i Wilchcie 12 700 zł.

Wykonanie oświetlenia ulicznego w Chrominie ma pochłonąć  2 tys zł, w Kamionce 8 tys zł, a w Łętowie 84 00 zł. Również budowa chodnika w Głoskowie (24 tys. zł) oraz remont drogi gminnej w Słupie Drugim 9 200 zł jest w trakcie realizacji.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

pani sekretarz (, #IP a3ea33ffbc) Odpowiedz

nie stasje pani w obronie wójta ? Zwykle polemizuje pani z prawidłowymi ustaleniami egona .

chodniki (, #IP e2ee1420a3) Odpowiedz

Panie wójcie dość już mam chodzenia rowem w Chrominie. Głosków już chodnik ma, pora zainteresować się pozostałymi wsiami. Cierpliwość ludzka jest na wyczerpaniu, niedługo przyjdzie czas na pokazanie światu jak się chodzi do sklepu w XXIw. (rowami).

Brat Tuska! (, #IP 1bd3fb2cea) Odpowiedz

100tys.zł to jest rozpisane ładnie a drugie gdzie jest??

chodnik w Chrominie (, #IP c7f3ab8b14) Odpowiedz

A gdzie budowa chodnika w Chrominie? Wójt na początku roku mówił o budowie i do tej pory żadnej wzmianki nie ma, we wsi Chromin zbierane były podpisy na ten cel, i cichutko nadal, ale najważniejsze żeby u siebie (Borowie) eldorado zrobić, chodnik po jednej stornie jest? jest, no to dawać i po drugiej. A jak ludzie giną we wsiach obok bo chodnika nie ma to już nie sprawa wójta. WSTYD!

Super artykuł... (, #IP 71fb8e456d) Odpowiedz

Sołectwa nie opóźniają się z realizacją zadań, tylko Wójt nie przekazuje do dyspozycji środków należnym Sołectwom we właściwym czasie..( trzeba mówić prawdę, a nie układać dyplomatyczne historie....) A jeśli chodzi o obietnice Wójta w sprawie chodników w miejscowościach leżących przy DK 76, to trzeba się z tym oswoić, że są to tylko i wyłącznie obietnice. Tam gdzie Pani sekretarz i jej rodzina ma grunty rolne szybko został wykonany chodnik ( ścieżka do lasu) z nieograniczoną ilością zjazdów.I można ...., a teraz zasłaniać się przepisami, jak to się wszystko pozmieniało i jaki to jest wielki problem - tylko w Borowiu nie ma problemu i buduje się chodniki jak na s....,