KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Pierwsza edycja Festiwalu Piosenka Dekady za nami

Dodano:
garwolin - Pierwsza edycja Festiwalu Piosenka Dekady za nami

Wczoraj w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury przy ulicy Nadwodnej w Garwolinie odbył się koncert finałowy „Piosenka Dekady”, podczas którego wystąpili laureaci konkursu i osoby wyróżnione przez jury. Wcześniej, 18 listopada odbyły się przesłuchania do Festiwalu, w których wyłoniono aż 13 finalistów.

- Jest to koncert wyjątkowy. Z jednej strony jest to kolejne wydarzenie w naszym cyklu „Koncertowej jesieni” - zawsze zapraszamy tutaj państwa na różnego rodzaju wydarzenia muzyczne -  ale to wydarzenie muzyczne jest wyjątkowe, bo jest pierwsze. Jest też wyjątkowe bo ci ludzie, których tutaj zaraz usłyszycie są wyjątkowi. W tym roku po raz pierwszy CSIK zaplanowało Festiwal, który nazwaliśmy „Piosenka Dekady”. W tym roku przypominamy piosenki z lat 90-tych . W następnym roku chcemy sięgać dalej – mówiła przed koncertem Justyna Dybcio, pomysłodawczyni Festiwalu.

Jury w składzie: Justyna Dybcio, Julian Czaporowski, Anna Siwek podczas przesłuchań 18 listopada z grona 21 osób wybrało 13 finalistów, którzy wczoraj zaprezentowali się przed garwolińską publicznością. Jako pierwsza  w piosence „Ale to już było” wystąpiła Dominika Głodek z ZSP nr 1 w Garwolinie. Następnie na deskach Domu Kultury pojawiła się Joanna Latuszek ze Szkoły w Uninie, z utworem „Prawy do lewego” autorstwa Kayah i Gorana Bregovica. Podczas wczorajszego finału wystąpiła również m. in. Eliza Michalczyk, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie w piosence „Zawsze tam gdzie ty” zespołu Lady Pank.

Po występie finalistów Jarosław Kargol, dyrektor CSiK wręczył nagrody sześciu laureatom w dwóch kategoriach wiekowych.

REKLAMA:


W kategorii „uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum” I miejsce zajęła Patrycja Woźniak, II Aleksandra Tudek a III Izabela Bożek

W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe” I miejsce zajęła Paulina Mikulska, II miejsce Dominika Gano, a III miejsce Dominika Głodek.

Nagrody – lekcje śpiewu wręczył również Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Z lekcji skorzystają: Natalia Kazimierczak, Maja Poterek i Dominika Gano.

Na koniec głos zabrał dyrektor CSiK Jarosław Kargol - Chciałbym podziękować Justynie Dybcio, która wymyśliła ten festiwal. Mam nadzieję, że będzie kontynuowany, bo jak państwo wiecie tych dekad muzycznych dobrych w historii polskiej muzyki rozrywkowej było wiele, więc zapowiada się, że przyszłe festiwale będą równie udane jak ten – mówił.

Dyrektor podziękował za współpracę przy organizacji Festiwalu Radosławowi Miturze i zespołowi  Eden, który wystąpił w składzie: Ryszard Szewczyk – trąbka, Czarek Rozum – klawisze, Mirek Kałaska – bas, Paweł Głaszczka – gitary, Wojciech Dybcio – perkusja.

Na koniec piosenkę finałową „Moja i Twoja nadzieja” wykonali wspólnie wszyscy finaliści Festiwalu „Piosenka Dekady.”


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 58

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.