Wiadomości z Garwolina

Powstało Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

Dodano:
garwolin - Powstało Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

Na wczorajszej sesji rady powiatu została przyjęta uchwała o utworzeniu Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Jest to pomysł starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego na zagospodarowanie Zielonego Dworu, będącego dotychczas w zarządzie Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami. Według wstępnych założeń roczny budżet jednostki wynosi 300 tys. zł.

Oprócz etatu dyrektora nowej jednostki samorządowej zostaną jeszcze utworzone dwa stanowiska pracy (stanowisko księgowego i konserwatora/ogrodnika). Dyrektor oprócz zabytkowego dworku będzie miał do dyspozycji również grunty o powierzchni około 8 ha.

Przedmiotem działania PCKiP w Miętnem będzie rozpoznawanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych mieszkańców powiatu garwolińskiego, organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej w powiecie garwolińskim, edukacja kulturalna, gromadzenie zbiorów etnograficznych z terenu powiatu garwolińskiego i udostępnianie ich publiczności, a także promowanie działalności artystycznej i kulturalnej na terenie powiatu.

Ośrodek ma współdziałać z gminnymi instytucjami kultury działającymi na terenie powiatu garwolińskiego. Ma również organizować, realizować i promować przedsięwzięcia kulturalne,  oraz wystawy stałe, czasowe i  okazjonalne, a także promować lokalną kulturę, prowadzić działalność informacyjną i wydawniczą.

Zastrzeżenia radnych opozycyjnych (PiS) budził fakt, że nie otrzymali oni przed sesją informacji na  co zarząd powiatu zaplanował kwotę 300 tys. zł

REKLAMA:


- Jeżeli osoba bezrobotna chce rozpocząć działalność gospodarczą, musi przynieść biznesplan, czy preliminarz. My dostajemy tylko informację, że dajemy 300 tys. na instytucję. Na komisji tego nie było. Czy którakolwiek z komisji zadała sobie trud z czego i jak to się będzie utrzymywać? (…) To jest nieszanowanie nas, nieszanowanie pieniędzy publicznych. Nie jesteśmy przeciwko tej instytucji, natomiast sposób w jaki zostaliśmy poinformowani, w jaki to się dzieje jest nie do zaakceptowania – mówił radny Mirosław Walicki.

Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Jerzy Duchna przybliżył radnym na sesji plan wydatków na działalność PCKiP.

Skarbnik Józef Zając zaznaczył, że pieniądze przeznaczone przez Starosto na działalność Centrum Kultury będą tylko częścią dochodów jakie uzyska ośrodek: – Ta dotacja będzie tylko częścią dochodów. Ja sobie nie wyobrażam, żeby ta instytucja nie wypracowywała dochodów własnych. W jakiej to będzie wysokości, będzie to zależało od dyrektora i jego służb, które zostaną zatrudnione. Ustali zakres działalności rozplanuje dokładnie przychody i pod to ustali koszty i wynik finansowy.

Radni poparli utworzenie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem jednogłośnie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kit & woda (, #IP 7db0362f87) Odpowiedz

następne utopione fundusze.