KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Podejrzana o zabójstwo Luiza K. została zatrzymana w sobotę w Radomiu. Dziś przejdzie badania psychiatryczne (video)

Dodano:
garwolin - Podejrzana o zabójstwo Luiza K. została zatrzymana w sobotę w Radomiu. Dziś przejdzie badania psychiatryczne (video)

W piątek 5 lutego w miejscowości Podebłocie (gm. Trojanów) policjanci znaleźli w przydrożnym rowie zwłoki Wiesława P., mieszkańca tej miejscowości. Czynności wykonane w sprawie przez policjantów i prokuraturę wskazują, że Wiesław P. był ofiarą zabójstwa. Podejrzaną w tej sprawie jest Luiza K., mieszkanka Podebłocia, którą policja zatrzymała w sobotę w Radomiu. Dziś przejdzie ona badania psychiatryczne. Policjanci znaleźli nóż, którym mogło być dokonane zabójstwo.

Policjanci z Komendy powiatowej w Garwolinie i z KWP zs. w Radomiu, w ramach śledztwa Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, ustalili i zatrzymali podejrzaną o zabójstwo 62-letniego mężczyzny. Wobec 18-latki został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- Sprawa dla policjantów miała początek w godzinach popołudniowych w ostatni piątek. Wówczas funkcjonariusze z Garwolina dostali zgłoszenie, że w okolicy miejscowości Podebłocie kierujący autem potrącił sarnę. Jednak na miejscu tego zdarzenia w przydrożnym rowie odnaleziono nie tylko truchło sarny, ale także ciało mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi. Niestety mężczyzna już nie żył
– informuje kom. Alicja Śledziona.

Według ustaleń policjantów i prokuratora, w piątek wieczorem kierowca potrącił sarnę. Postanowił udać się po pomoc do leśniczego i poprosił przechodzącego ulicą Wiesława P., aby ten popilnował zwierzęcia do przyjazdu leśniczego. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali wezwani do interwencji policjanci znaleźli martwą sarnę i zwłoki Wiesława P.

Zarzut zabójstwa dla zatrzymanej w Radomiu Luizy K.

Z uwagi na okoliczności zdarzenia policjanci niezwłocznie wszczęli procedurę czynności pod kątem przestępstwa zabójstwa. Śledczy skrupulatnie zabezpieczyli ślady na miejscu znalezienia ciała 62-latka oraz niezwłocznie rozpoczęli ustalenia operacyjne, które już w pierwszej dobie dały wskazówki dotyczącego tego, kto może mieć bezpośredni związek ze zgonem mężczyzny

Policjanci zatrzymali w sobotę wieczorem 18-latkę z terenu powiatu garwolińskiego. Do zatrzymania doszło w Radomiu, dokąd dziewczyna zdążyła się przemieścić.

Zabezpieczone ślady i zgromadzony materiał dowodowy dały prokuraturze podstawę do przedstawienia nastolatce zarzutu zabójstwa 62-latka. Już po jej zatrzymaniu, na podstawie kolejnych ustaleń policjanci odnaleźli wyrzucone przez podejrzaną przy trasie dojazdu do Radomia zakrwawione ubrania oraz nóż, którym najprawdopodobniej miały zostać zadane śmiertelne rany. Przedmioty te zostały skierowane do specjalistycznych badań w laboratorium kryminalistycznym.

REKLAMA:


Do sprawy zatrzymano także inne osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Aktualnie mają one status świadka w tym śledztwie. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie prowadzi śledztwo, w ramach którego wyjaśniane będą wszystkie okoliczności tej sprawy, przede wszystkim dokładny motyw zabójstwa.

- Czynności podjęte przez funkcjonariuszy doprowadziły do wytypowania pewnej grupy osób jako podejrzanych sprawców tego czynu – mówi prokurator Marin Ignasiak.-  Te osoby zostały zatrzymane. Kolejne czynności, m. in. przesłucha świadków dały podstawy do sformułowania zarzutu dopuszczenia się tego czynu przez kobietę w wieku 18 lat, również mieszkankę wsi Podebłocie. Następnie prokurator sporządził i skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanej Luizy K. Taki wniosek został przez sąd uwzględniony. Na obecnym etapie ten środek zapobiegawczy jest stosowany – wyjaśnia.

Prokurator przyznaje, że podejrzana została zatrzymana w sobotę w Radomiu.
- Nie wiadomo co tam robiła. Może to było spowodowane tym, że nie chciała być zatrzymana a mogło to też być spowodowane tym, że miała zaplanowany taki wyjazd wcześniej – mówi prokurator.

Badania psychiatryczne podejrzanej

- W dniu dzisiejszym podejrzana zostanie poddana badaniom przez biegłych psychiatrów i być może psychologa.  Biegli wydadzą opinię dotyczącą poczytalności podejrzanej, czyli ustalenia czy w czasie popełnienia zarzucanego jej czynu, miała zdolność do rozpoznania znaczenia czynu, czyli czy rozumiała to co robi. Biegli powinni nam odpowiedzieć także, czy jest ona zdolna do udziału w procesie karnym i czy może w sposób samodzielny prowadzić swoją obronę w procesie. Może się zdarzyć, że biegli tej opinii nie wydadzą a zawnioskują o poddanie podejrzanej obserwacji psychiatrycznej w zamkniętym zakładzie i tam po takiej obserwacji kolejny zespół biegłych wyda opinię w tym zakresie, o którym wcześniej powiedziałem – mówi Marcin Ignasiak.

Motywy zbrodni

Krążą pogłoski, że podejrzana mogła dokonać zbrodni z pobudek satanistycznych

- Na plotkach nie bazujemy, ale w tego typu sprawach trzeba przyjąć więcej niż jedną wersję śledczą – mówi prokurator Marcin Ignasiak. - Na chwilę obecną czynności, które są w tej chwili prowadzone zmierzają m. in. do ustalenia motywu, który spowodował, że tego czynu podejrzana się dopuściła. Trudno mi jest powiedzieć, czy to były jakieś związki z jej światopoglądem, czy jakimiś zapatrywaniami religijnymi. Takie czynności są prowadzone, żeby ustalić czy rzeczywiście miało to jakiś związek, czy nie. Tak jam mówiłem - na plotkach nie bazujemy, ale jest to jakiś impuls do prowadzenia czynności, żeby brać i tego rodzaju związek pod uwagę.


Źródło: KWP Radom/własne
zdjęcie: freeimages.com


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nie można kogoś pomawiać przed udowodnieniem winy. (, #IP d294ccce40) Odpowiedz

Dopóki trwa śledztwo, to nie można kogoś odsądzać od czci i wiary. W prawie jest coś takiego jak domniemanie niewinności i to się stosuje, dopóki komuś nie udowodni się winy. To miejcie na uwadze. To, że ktoś jest inny, to nie znaczy że odrazu bandyta i zbir. Pomyślcie, że nagle na Was ktoś składa fałszywe oskarżenie, jakbyście czuli się w areszcie, w czasie przesłuchań i w ogóle po wyjściu? Ja bym poddał pod rozwagę to, że o tą sarnę mogła być walka, że ktoś chciał na mięso jako zagrychę na przykład. Czy w okolicy nie kłusują? Druga rzecz, to ten co tą sarnę potrącił. Przecież nie odjeżdża się z miejsca wypadku! I w dodatku do leśniczego, a nie na Policję. Czy ten ktoś nie mataczy? Ostatecznie to on znalazł zwłoki. A może samochodem potrącił tego człowieka itd. Potrzeba nader szczegółowych ustaleń dotyczących czasu zdarzeń i wyjaśnień świadków i podejrzanych. Trzeba znaleźć więcej świadków na miejscu i ich odrazu nagrywać, bo w pisaniu to policjanci nie są za bardzo biegli.Popełniają wiele błędów logicznych, piszą na skróty itd.A na podstawie tych zeznań potem musi sąd orzekać. Dla mnie ta dziewczyna, to chociaż inna, to mniej podejrzana, niż miejscowe żule lub tzw. ciche s..syny i kombinatorzy. Jej mogli nie lubić, bo się z miejscowymi np. nie zadawała, miała swoje hobby, albo była głośna i może bluzgała, co się teraz dziewczynom często zdarza.Mogła też żartem kogoś kiedyś postraszyć tym kozikiem. Może kogoś odrzuciła z propozycją seksu i wykorzystał szansę, żeby się zemścić rzucając na nią podejrzenie lub podrzucając dowody. Pseudokoleżanki też się takie uczynne rafiają i ezinteresowne z zazdrości. Póki co, to ciekawe, bo to było popołudnie w godz. do 18.30, to ciemno, ale nie późno !!! I podobno niedaleko od zabudowań, jakiś bloków i sklepów itd. Musi być więcej świadków, nie wierzę żeby nie było. No i pana leśniczego też bym przesłuchał dokumentnie, zebrał o nim informację, czy nie kryje tego kogoś, bo w terenie zabudowanym jedzie się wolno, to raz, a skoro był tam głęboki rów, to sarna z rowu wyskoczyła? Coś z tą sarną było... a bandzior zabił człowieka...raczej silny mężczyzna, niż ta dziewczyna, bo byłaby jakaś podrapana co najmniej, wytytłana w błocie, rodzice by zauważyli coś...

weż przestań (, #IP 71cb925107) Odpowiedz

domniemanie winy to i owszem w tutejszym sądzie to nie nowina co do innych okoliczności to przecież nie musiała odmawiać mogła dać i nie miała by problemu .Jeśli jest domniemanie niewinności to powiedz mi jakim prawem jest zamknięta?

do mnie (, #IP 71cb925107) Odpowiedz

do mnie jakoś nie podskakują

(, #IP e095618112) Odpowiedz

ciekawe, czy jak będziesz miał 62 lata a oni 18, to też nie będą podskakiwać.

zrozum (, #IP 71cb925107) Odpowiedz

chodzi o komentarz o podskakiwaniu policjantów

policja (, #IP 4e25a8c4ff) Odpowiedz

Czemu niesa nagrywane filmy,jak policja bije ,doprowadza do nieprzytomnosci niewinnych ludzi,takie materialy sa ukrywane,granda....

(, #IP ea4a8e2ee1) Odpowiedz

Tak się postępuje tylko z analfabetami

nie tylko (, #IP 71cb925107) Odpowiedz

jeszcze z takimi pajacykami jak ty

(, #IP 3f20c96c10) Odpowiedz

Akurat ona to chyba nie jest niewinna...TAK TO JEST JAK DZIECI WIEKRZOSC SWOJEGO CZASU SIEDZA PRZED KOMPUTEREM I SZPERAJA W GOWNIANYCH STRONACH...ALBO GRAJA W POSRANE GRY A POTEM DODAJA PIERDOŁY NA FB I ŁEB SIE LASUJE...

(, #IP ccff393d30) Odpowiedz

odezwał się pokrzywdzony przez policję jakbyś nie sikał imię szacunek do policjantów to na pewno oni byli w porządku do ciebie

a co (, #IP f123cfec6b) Odpowiedz

a co dostałeś wpie***l? zasłużyłeś widocznie biedaku...

(, #IP 65c463c080) Odpowiedz

Luiza Lui. Co to się dzieje :/

radca (, #IP dbc4407849) Odpowiedz

ciekawe, czy była objeta właściwym nadzorem jako nieletnia bo może nie była świadoma tego co zaszło ???, teraz mozna szukać przyczyn.

18tka (, #IP c1ba0c256d) Odpowiedz

jaka nieletnia?

(, #IP 521c54ea7f) Odpowiedz

Te okoliczności jak i oskarżenia są Mało wiarygodne ktoś potrącił sarnę kazał dziadkowi popilnować i nagle dziadek został zabity przez dziewczynkę ? Ktoś mi może powie ze za nim Szla.. To oczywiste ze jest niewinna. Może miała trudne dzieciństwo ale to nie Morderczyni!

Również popieram (, #IP b7df2e1ede) Odpowiedz

ta historia z sarną i ludzką dobrodusznością nie wiąże się ze sobą

popieram (, #IP f8b455ef7a) Odpowiedz

Z cala pewnoscia jestem tego samego zdania. Mimi