czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Zaprezentowali swoje umiejętności przed garwolińską publicznością

Dodano:
garwolin - Zaprezentowali swoje umiejętności przed garwolińską publicznością

Wczoraj w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się trzeci z cyklu czterech koncertów organizowanych corocznie przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Garwolinie. Tym razem uczniowie zaprezentowali się w piosence aktorskiej. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy - jak zawsze na koncertach Szkoły - odebrali występ bardzo entuzjastycznie.

- Życie muzyczne w naszej szkole, szczególnie w klasie śpiewu toczy się od koncertu do koncertu. Dzisiaj kończymy kolejny etap naszego szkolnego życia – mówił przed koncertem Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej w Garwolinie. - W szkole na wydziale śpiewu organizowane są cztery koncerty w roku. Pierwszy koncert, to koncert kameralny organizowany zazwyczaj w którejś kawiarni w Garwolinie. Drugi koncert jest koncertem z półplaybackiem. Ten koncert (wczorajszy) jest opatrzony piosenką aktorską. Natomiast ostatni koncert podsumowujący cały rok, na który już państwa zapraszam odbędzie się 22 czerwca. Jest to koncert z muzykami grającymi na żywo. Tak stopniujemy trudność występów naszych uczniów – mówił dyrektor.

We wczorajszym koncercie wystąpili wszyscy uczniowie wydziału wokalnego. Zarówno ci uczący się śpiewy solowego, jak i ci śpiewający w grupach. W koncercie wystąpiły również: Natalia Kazimierczak i Maja Poterek, które wygrały lekcje śpiewu w konkursie „Piosenka dekady” i przygotowywały się pod okiem nauczycieli ze Szkoły Muzycznej do wczorajszego występu.

REKLAMA:


Koncert wokalnie przygotowały: Aurelia Luśnia, Katarzyna Rokicka i Radosław Mitura. O nagłośnienie zadbał Mateusz Michalik. Aktorsko uczniów przygotowywała Hanna Piaseczna, współpracująca ze Szkołą Muzyczną w Garwolinie od wielu lat.
Przed garwolińską publicznością zaprezentowały się trzy grupy: grupa dziecięca, która zaśpiewała piosenki z musicalu „Koty” i filmów animowanych Disney’a: „Księżniczka i żaba”, „Zaplątani” i „Mała Syrenka”.

Druga grupa zaprezentowała piosenki nawiązujące do lat przedwojennych, jak: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Lata 20, lata 30”, „Sex appeal”, „Odrobinę Szczęścia w Miłości”.
Po krótkiej przerwie wystąpiły „panny młode” w ciekawej aranżacji piosenek Wojciecha Młynarskiego. Na finał zaśpiewały „Róbmy swoje”.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 68

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP afded95cd0) Odpowiedz

Zacznę tak - cieszę się,że artykuł ukazał się ale obiecany był 30 minut po koncercie. I co? Pan Mitura bez porozumienia wyszedł przed szereg?

Przecież Pan Mitura żartował z tym pół godziny (, #IP 9f787273ca) Odpowiedz

ja kto Pan Mitura :-)Kto go zna to wie. Każdy to zrozumiał tylko nie Ty. Podejrzewam, że samo zgranie zdjęć i posortowanie, bez obróbki zajmie z pół godziny/godzinę.