Garwolin Sport

I Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych za nami

Dodano:
garwolin - I Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych za nami

Dziś w Parku Wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej odbyły się I Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych. W startach na 250 i na 1500 m najlepszy był Jakub Bielecki.

W zawodach wystartowało około 30 zawodników.
W dystansie na 250 m wystartowało 8 zawodników, siedmiu ukończyło konkurencję. Najlepszy, z czasem 3 minuty 8 sekund okazał się Jakub Bielecki. Drugie miejsce zajął Olaf Wysokiński, a trzecie Mikołaj Lewandowski. W kategorii „panie” I miejsce zajęła Emilia Piaseczna, drugie Zuzanna Rogulska.  Najlepszym zawodnikiem z powiatu był Olaf Wysokiński.

W starcie na 1500 metrów, na 24 zawodników ponownie najlepszy był Jakub Bielecki, z czasem 24 minuty 13 sekund. Po zawodach zwycięzca obu konkurencji  dopływał sobie jeszcze 800 m ramach treningu, który sobie założył.

-Traktuję to bardziej jako trening niż jako takie zawody. Jestem w cyklu przygotowań. Dowiedziałem się, że są zawody i wystartowałem. To jest bardzo fajny obiekt i świetnie się na nim pływa – mówi Jakub Bielecki, startujący z reguły w triathlonach.

II miejsce w kategorii open na 1500 metrów zajął Sebastian Szymański, a trzecie Adam Gabler. Wśród pań najlepiej wypadła Agnieszka Gajc, dalej:  Renata Bachanek i Dorota Szymborska. W klasyfikacji powiatowej najlepiej spisali się kolejno (od najlepszego): Damian Kędziorek, Jarosław Latuszek i Michał Latuszek.

REKLAMA:


Przetarcie przed dużą imprezą w przyszłym roku


- Pomysł na zawody był naturalny. Po prostu jak zobaczyłem, że mamy w Garwolinie tak piękny zbiornik, to grzech go nie wykorzystać. Stąd pomysł, żeby zrobić coś, co jest tylko pływaniem. Robimy już triathlon, robimy już duathlon, więc fajnie, żeby w Garwolinie było również coś tylko dla pływaków. Myślę, że za rok zrobimy takie zawody w czerwcu. Włączą się w to szkoły, wiec będziemy mieli naprawdę mega imprezę z ogromną ilością zawodników – mówi Michał Łubian, organizator zawodów.

- Jak trzy tygodnie temu spotkaliśmy się u mnie w biurze poselskim z właścicielami obiektu i z organizatorem, panem Łubianem, stwierdziliśmy, że mimo tak ograniczonego czasu lepiej spróbować w tym roku zrobić pierwsze zawody. Za rok mamy apetyty na jeszcze większą imprezę, ale od czegoś trzeba zacząć. Uważamy, że jak na pierwszy raz wypadło bardzo dobrze. Dziękuję właścicielom obiektu i panu Łubianowi. Mamy przy beach soccerze, przy triathlonie trzecią dyscyplinę na Mamucie, która chwyciła moim zdaniem – skomentował poseł Grzegorz Woźniak, współfundator nagród w I Mistrzostwach Ziemi Garwolińskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 90

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

GRATULUJEMY (, #IP c392328e33) Odpowiedz

Bardzo przyjemne wydarzenie, sympatyczna atmosfera, zdrowa rywalizacja, ciekawe doświadczenie! Gratulujemy i do zobaczenia za rok!