KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Jutro niezwykły koncert w Miętnem. Wystąpi m.in. Hiszpan Alfonso Padilla

Dodano:
garwolin - Jutro niezwykły koncert w Miętnem. Wystąpi m.in. Hiszpan Alfonso Padilla

Szkoła Muzyczna w Garwolinie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zapraszają na koncert. Wystąpią Alicja Wołyńczyk (saksofon), Jarosław Gałuszka (akordeon), Alfonso Padilla (saksofon) oraz kwartet z ZPSM nr 4 w Warszawie.

W czwartek 15 września o godzinie 18.00 w Dworku w Miętnem wystąpią wybitni artyści: Alicja Wołyńczyk (saksofon), Jarosław Gałuszka (akordeon) i Alfonso Padilla (saksofon) oraz kwartet z ZPSM nr 4 w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Koncert jest wydarzeniem kończącym Miedzyszkolne Warsztaty Saksofonowe dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia prowadzone przez prof. Alfonso Padilla.

W programie koncertu znajdziemy takie utwory jak:
Christian Lauba - Flamenco
wyk. Alfonso Padilla – saksofon

Philippe Geiss  - Xiwind
wyk. Alfonso Padilla – saksofon

Leclair - Sonata en ut
wyk. Alfonso Padilla, Alicja Wołyńczyk – saksofony

Armando Ghidoni – the Magic Music Planet
wyk. Kwartet saksofonowy ZPSM nr 4 w W-wie

Astor PIazzolla – Milonga sin Palabras
wyk. Les Sons de l’Air – duet Alicja Wołyńczyk i Jarosław Gałuszka

Pedro Iturralde – Pequena Czarda
wyk. Les Sons de l’Air – duet Alicja Wołyńczyk i Jarosław Gałuszka

Manuel de Falla – Canciones Populares
wyk. Alfonso Padilla – saksofon,
Jarosław Gałuszka - akordeon
 

REKLAMA:


Alfonso Padilla

Hiszpański saksofonista o międzynarodowej sławie. Koncertujący I prowadzący kursy mistrzowskie w Niemczech, Austrii, Belgii, Włoszech, Francji, Danii, Estonii, Polsce, Szwajcarii, Portugalii, Maroku, Algierii i w Stanach Zjednoczonych.

Alfonso Padilla znakomicie odnajduje się w rozmaitych stylach I gatunkach muzycznych. Bierze udział w licznych projektach I zespołach, takich jak Ziryâb Saxophone Quartet (CD “Tetraphone”, 2007), duet z pianistą Santiago J. Báezem, perkusistą Francisco J. Romero, grupami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki współczesnej – Proyecto Lorca, Zahir Ensemble, gitarzystą Alberto Plazą (Duo Icarus), Sax&Media (projekt interdyscyplinarny, łączący muzykę elektro-akustyczną ze sztuką wizualną, fotografią, czy tańcem). Dokonał licznych prawykonań m.in. utworów Antonio J. Floresa, Rafael Díaza, Francisco M. Quintero, Wraz z kwartetem saksofonowym Ziryâb zajął 2. miejsce na International Music Contest (Hiszpania, 2006) i 1. miejsce na konkursie “Francisco Salzillo” (Hiszpania, 2007). Występował między innymi na Scandinavian Saxophone Festival (Dania, 2013), XVII World Saxophone Congress (Francja, 2015), Vienna Saxfest (Autria), gdzie występował w roli solisty z ORF Radiokulturhaus. Od 1998 roku Alfonso Padilla zajmuje się działalnością pedagogiczną. W 2006 roku otrzymał stanowisko profesora w Conservatorio Superior de Música “Manuel Castillo”, w Sewilli. W 2014 odbył tournée po Stanach Zjednoczonych, prowadząc seminaria I wykonując recitale.

Alfonso Padilla studiował w Conservatorio Superior de Música “Rafael Orozco” (Córdoba, Hiszpania), u prof. Bernardo Zagalaz i Manuel Ureña. Posiada również wykształcenie artystyczne, w dziedzinie sztuki  (dyplom licencjata University of Jaén, Hiszpania). Brał udział w licznych kursach mistrzowskich z profesorami, takimi, jak m.in. Daniel Deffayet, J.M. Londeix, Claude Delangle, Vincent David, Phillip Braquart, Gilles Tressos. Pracował również pod okiem Erica Devallona, profesora CNR de Bayonne (Francja) i Arno Bornkampa, profesora Conservatorium van Amsterdam (Holandia).  

Alicja Wołyńczyk

Absolwentka studiów doktoranckich UMFC w W-wie (2014 r.) w klasie dr hab. Pawła Gusnara I prof M. Pokrzywińskiego. Absolwentka UW. Stypendystka Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz program Socrates-Erasmus. Solistka I kameralistka. Współautorka projektu Austria meets Poland. W 2012 r. wystąpiła w Filharmonii Narodowej z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Viva pod batutą T. Radziwonowicza. W 2014 r. ukazała się jej debiutancka płyta “Saxophone Conversations” (Ars Duo). Reprezentowała Polskę w European Saxophone Ensemble (Ambasador Kultury UE), z którym nagrała płytę “Aeration”. Jest laureatką konkursów krajowych I międzynarodowych. Uczestniczka licznych kursów mistrzowskich z czołowymi saksofonistami klasycznymi. Jej nauczycielami byli też dr Alina I Radosław Mleczko, Johan van der Linden. Prowadziła warsztaty w Polsce I we Francji. W 2015 r. otrzymała nagrodę Centrum Edukacji Artystycznej za “szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce”. Dokonała prawykonań utworów Łukasza Godyli, Alicji Gronau, Dariusza Przybylskiego I innych. Wraz z Jarosławem Gałuszką współtworzy duet Les Sons de l’Air. Gra na stroikach d’Addario Reserve, maszynce JLV I saksofonie altowym Buffet Senzo.

Jarosław Gałuszka

Doktor Sztuk Muzycznych (Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, 2014). Absolwent Hochschule fur Musik Detmold w Niemczech („Konzertexamen”) w klasie akordeonu Grzegorza Stopy (2012), Konservatorium Privat Universitat w Wiedniu w klasie G. Stopy (2007-2009), Akademii Muzycznej im. F. Chopina w W-wie w klasie prof. Jerzego Jurka (dyplom z wyróżnieniem 2006). Laureat licznych konkursów krajowych i międzynarodowych. Koncertował w kraju i za granicą. Jako solista występował z MHH Symphonieorchester w Hannoverze pod dyr. Volkera Worlitzscha i z orkiestrą HFM Detmold pod dyrekcją Ralpha Gothoniego. W 2016 r. bierze udział w austriackim projekcie „Muzeum Marzeń”, który odbywa się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”. Wraz z Alicją Wołyńczyk współtworzy duet Les Sons de l’Air.
 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.