KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Marianna Dziubak z gminy Żelechów świętowała 106. urodziny

Dodano:
garwolin - Marianna Dziubak z gminy Żelechów świętowała 106. urodziny

21 października 2016 r. pani Marianna Dziubak, mieszkanka Woli Żelechowskiej, obchodzić będzie 106. rocznicę urodzin. Z tej okazji w minioną sobotę, 15 października, w kościele parafialnym w Żelechowie odprawiona została Msza św. w jej intencji. Serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych długich lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym złożyły pani Mariannie: burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka, kierownik USC Beata Talarek oraz inspektor ds. obywatelskich Danuta Dębińska.

Marianna Dziubak urodziła się 21 października 1910 r. w Woli Żelechowskiej. Wychowała sześcioro dzieci, od których doczekała się jedenaściorga wnucząt i osiemnaściorga prawnucząt. Mimo 106 lat seniorka cieszy się dobrym zdrowiem, jest pogodna i optymistycznie nastawiona do życia.

Najstarsza mieszkanka gminy nie ma przepisu na długowieczność. Pytana o receptę na długie życie zdecydowanie odpowiada, że o wszystkim decyduje Bóg. Jej zdaniem, w życiu najważniejsze jest zdrowie i chęć do pracy.

REKLAMA:


Seniorka zadziwia doskonałą pamięcią. Z wielkim sentymentem wspomina lata swojej młodości. Bez trudu odtwarza fakty z pierwszych dziesięcioleci XX wieku. Lubi opowiadać o tym, co działo się wtedy na świecie. Pamięta I wojnę światową oraz moment odzyskania przez Polskę niepodległości. Była świadkiem wydarzeń, które współczesne pokolenia znają tylko z kart historii.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 11

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

stas (, #IP f76aa067e8) Odpowiedz

pani Katarzyna Sitnik mieszkanka gminy Maciejowice zmarła mając 107 lat

(, #IP 38ddf96a8a) Odpowiedz

I co z tego, Marianna Dziubak będzie żyła 200 lat.