KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pomóżmy 9-letniej Kindze

Dodano:
garwolin - Pomóżmy 9-letniej Kindze

Kinga z Łukowa to dziewczynka cierpiąca na Zespół Retta i padaczkę lekooporną. Rodzice Kingi proszą o wsparcie finansowe, niezbędne dla zdrowia i dalszego rozwoju dziewięciolatki. - Potrzebujemy zgromadzić pieniążki na samochód, który umożliwi nam transport córki do placówek rehabilitacyjnych jak i częstych wyjazdów do szpitali. Kwota jaka nam potrzebna to 8000 PLN – mówią rodzice Kingi.

KINGA urodziła się 21 czerwca 2007, ma 9 lat. Jest pogodna, uśmiechnięta dziewczynką mimo, że jest bardzo chora. Wykryto u niej Zespół Retta, który powoduje ataki padaczkowe. Choroba niestety powoduje bardzo duże opóźnienie w rozwoju psychoruchowym dziecka. Kinga jest dzieckiem leżącym, nie mówi, trzeba ją karmić, ubierać, wspierać w każdej sytuacji oprócz tego ma skrzywienie kręgosłupa. Kinga jest również dzieckiem niewidzącym. Uwielbia słuchać muzyki, bajek. Bardzo lubi spacery oraz huśtać się na huśtawce.

- Mieszkamy w małej miejscowości. Rehabilitacja, wizyty w przychodni czy wyjazdy do szpitala to dla nas ogromny problem od momentu gdy zepsuł nam się samochód. Ostatnio w maju niemiłą niespodziankę zrobił nam nasz stary samochód gdy pojechałyśmy z Kingą na oddział nefrologiczny do Warszawy. Samochód wrócił na lawecie, a my mieliśmy nie mały problem żeby zorganizować powrót do domu. Samochód ma swoje lata i nawet jego naprawa nie zagwarantuje nam tego, że ponownie nie spotka nas takie niemiłe wydarzenie. Potrzebujemy zebrać pieniążki na sprawny samochód, który nie będzie nas zawodził, żebyśmy mieli komfort psychiczny i nie myśleli co zrobimy gdy zatrzyma się nam na środku drogi. KINGA nie może jeździć w PKP ani w PKS, bo jej wózek waży, jest duży i trzeba składać siedzisko oddzielnie, konstrukcję oddzielnie oraz zdejmować kółka. Córka ma bardzo często ataki padaczkowe w podróży
– mówią rodzice Kingi.

REKLAMA:


Zebrana kwota zostanie przekazana na zakup samochodu potrzebnego do przewożenia Kingi.

Wpłat można dokonywać po kliknięciu w link, bądź wpłacając pieniądze na konto metodą tradycyjną

http://poprostupomagam.pl/index.php?option=com_jdonation&view=donation&campaign_id=62#os_form

Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc jak i udostępnienie naszego apelu.
Rodzice KINGI

Osoby, które nie mają dostępu do bankowości elektronicznej mogą przekazać darowiznę na rzecz Kingi bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A
Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Pomoc dla KingiOdwiedź nas na facebooku