Rozrywka | Kultura Garwolin

Pasowanie Uczniów w Kuźni Talentów już po raz trzeci!

Dodano:
garwolin - Pasowanie Uczniów w Kuźni Talentów już po raz trzeci!

Rozpoczął się trzeci rok działalności Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Kuźnia Talentów” w Chotyni. W wyjątkowej scenerii, poprzez uroczyste ślubowanie oraz pasowanie przez dyrektor Agnieszkę Głasek kolejni uczniowie dołączyli do społeczności szkolnej.

14 października w Dniu Edukacji Narodowej w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Kuźnia Talentów” miało miejsce ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie.

Przybyli goście zobaczyli bardzo ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczniów i wychowawców oparty na znanych i lubianych utworach muzycznych. Najtrudniejsze zadanie należało do pierwszoklasistów, którzy zatańczyli poloneza oraz po „wjechaniu na scenę” wielką ciuchcią wyrecytowali wiersz Jana Brzechwy „Lokomotywa”. Ten właśnie pojazd miał ich metaforycznie przenieść do Krainy Mądrości i Uśmiechu. Zerówkowicze odegrali niezwykłe sceny przygotowane do piosenki „Kamień z napisem love”, dziewczyny z klasy piątej i szóstej tańczyły tango w pięć minut, a klasa druga wykonała choreografię do utworu Train „Drive By”. Wiele się działo na scenie! Piękne stylizacje, charakteryzacje a do tego ciekawy scenariusz były przyczyną wielu uśmiechów.

REKLAMA:


Takim efektownym występem uczniowie zrobili wstęp do uroczystego ślubowania nowych uczniów szkoły oraz pasowania ich na uczniów „Kuźni Talentów”, które poprowadziła pani dyrektor.

W związku z tym, iż dzień był wyjątkowy, nie zabrakło ciepłych słów w kierunku kadry pedagogicznej, bez której ta akademia nie mogłaby być tak wspaniała.
Na zakończenie uczniowie przygotowali niespodziankę! Rozdali wszystkim świeżutki, pierwszy numer szkolnej gazetki „Schoolnews”. Jest to pomysł dzieci i przez nie realizowany. Wszelkie teksty, rysunki, a nawet wywiad przygotowali sami z niewielką tylko pomocą dorosłych! Od tego właśnie jesteśmy – pomagamy rozwijać się innym!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 27

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Co w tym oryginalnego???? (, #IP ef685ca66f) Odpowiedz

Kuźnia potrafi tylko wysyłać do internetowych portali informacje jakie to odnosi sukcesy. W rzeczywistości żal ściska za serce. Byłam świadkiem występu dzieci z Kuźni w ubiegłym roku. W szkołach publicznych takie występy są na próbach. Tak więc, miejcie odrobinę autorefleksji i samokrytyki. Rodzic dziecka ze szkoły ormalnej.

rodzic ze szkoły ,,nienormalnej,, (, #IP 6ecd174773) Odpowiedz

Super szkoła, nauczyciele z pełnym zaangażowaniem podchodzą do każdego ucznia, czego nie można powiedzieć, oczywiście są wyjątki, o nauczycielach w szkołach państwowych, a przecież też im za to płacą.

Rodzic że szkoły "nienormalnej"! (, #IP c752df34ac) Odpowiedz

Proszę sobie wyobrazić że do tej szkoły chodzą też dzieci nauczycieli ze szkoły ormalnej(normalnej).

tylko problem jest (, #IP 438d851b05) Odpowiedz

zapomniano dopisać art sponsorowany ,komentarze też .

opieka (, #IP ef685ca66f) Odpowiedz

Rodzicom zależy na tym, aby zająć się dzieckiem do późnych godzin popołudniowych, w szkołach ormalnych (normalnych- czytaj bez czesnego) bardzo często spóźniali się i przychodzili po zakończeniu pracy świetlicy. To przynajmniej mają z głowy i dzieki temu łatwo przełknąć to czesne. Tak a propos- nie mam nic przeciwko tej szkole- ale z obserwacji i rozmów osób związanych z nią- rewelacji nie ma żadnych. Ani pod względem lokum, ani działalności dydaktycznej. Skoro nie ma - to czym tu się chwalić?? Chętni do zapisania się zawsze się znajdą bez przekłamań w mediach. Swoją drogą ciekawy komentarz dotyczący terminu płac dla nauczycieli. Czyżby coś było na rzeczy?

Propozycja !! (, #IP e0255a7f0c) Odpowiedz

A może by tak tym wielkim zacnym ołówkiem zapisał na ścianie datę wypłacania wynagrodzenia za pracę z podpisem Pani Dyrektor .Obiecuję!!!

... (, #IP 4974d789c4) Odpowiedz

....bez duszy...z fotek można \wyczytać\ ze ...?

* (, #IP 711387d89e) Odpowiedz

Ale prowizorka ...