czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Jasełka uczniów Kuźni Talentów niosą uśmiechy także podopiecznym ośrodka Ostrowia II

Dodano:
garwolin - Jasełka uczniów Kuźni Talentów niosą uśmiechy także podopiecznym ośrodka Ostrowia II

Coraz bliżej święta! Uczniowie Kuźni Talentów nie zapomnieli o niesieniu uśmiechów i dbaniu o ciepłą rodzinną atmosferę.

W Kuźni Talentów Jasełka to wielkie wydarzenie. Przygotowania do świąt trwają tu już od pierwszych dni grudnia, zwłaszcza że w okolicach mikołajek uczniowie mają nocowanie w szkole. Sale są przystrojone, pierniczki upieczone, wizyta Mikołaja oraz pana Malinowskiego i noc w szkole zaliczone… Przyszedł czas na kolędowanie.

14 grudnia rodzice i zebrani goście mogli podziwiać piękne przedstawienie w wykonaniu dzieci. Na sali gimnastycznej stanęły bajeczne dekoracje. Małe elfy pracowały nad prezentami, jednak do ich fabryki wkradł się jakiś bałagan. Nie wiedziały dla kogo i ile prezentów mają robić. Okazało się, że Mikołaj zaspał! Nie będzie w tym roku upominków pod choinkami! Cóż tu robić? Na szczęście święta uratowała Pani Zima, która sprawiła, że dzieci dostały najpiękniejszy prezent - zimową aurę!

Wtedy szczęśliwe dzieci zaczęły kolędowanie, do którego zaprosiły wszystkich obecnych. Przypomniały najpiękniejsze kolędy takie jak „Wśród nocnej ciszy” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

REKLAMA:


Dwa dni przed tym świątecznym spotkaniem w Chotyni, uczniowie Kuźni Talentów odwiedzili z premierą Jasełek podopiecznych Ośrodka opiekuńczo – leczniczego Ostrowia II w Wólce Ostrożeńskiej. Tam, ku radości pacjentów zaprezentowali nieco skróconą wersję przedstawienia, pośpiewali kolędy, a następnie włączyli się w warsztaty i razem z podopiecznymi wykonywali ozdoby świąteczne. Dzieciom było bardzo miło zanieść tę iskierkę radości i uśmiechu starszym ludziom. Wróciły do szkoły bardzo dumne i podbudowane tym, że mogły sprawić tak wiele radości poprzez swą obecność.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 23

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.