Wiadomości z Garwolina

Parabanki, które pożyczają na dłużej niż 30 dni

Dodano:
garwolin - Parabanki, które pożyczają na dłużej niż 30 dni

Parabanki w swojej ofercie posiadają głównie pożyczki na okres do 30 dni. Są to tzw. pożyczki chwilówki przeznaczone dla osób, które muszą się zmierzyć z nagłymi i nieprzewidzianymi wcześniej wydatkami. Wśród firm pożyczkowych można jednak znaleźć przykłady pożyczek na dłuższy, niż 30 dni, termin spłaty. Takie pożyczki stanowią już swoistego rodzaju substytut dla kredytów bankowych.

Mogą z nich korzystać z powodzeniem osoby, które ze względu na brak zdolności kredytowej lub zadłużenie, dostały decyzję odmowną w zakresie udzielenia kredytu na zaplanowany wcześniej wydatek. Firmy pożyczkowe zwykle nie utrudniają klientom pożyczania pieniędzy na dłuższy okres czasu. Swoistego rodzaju rekompensatę stanowi bowiem dla nich wyższa, niż w przypadku kredytu bankowego, rata spłaty pożyczki.Długość i koszty pożyczki pozabankowej

Firmy pożyczkowe pozwalają na pożyczenie pieniędzy zwykle na okres od 1 do 24 miesięcy. W niektórych przypadkach jest jednak możliwe spłacanie ratalnie pożyczki przez okres 36,48, a nawet 72 miesięcy. Trzeba się jednak liczyć w takim przypadku ze zwiększonymi kosztami spłaty pożyczki. Większość parabanków korzysta bowiem z maksymalnej stopy procentowej w przypadku odsetek, która wynosi czterokrotność stopy lombardowej (obecnie jest to 4 x 2,5%, a więc 10% oprocentowania w skali jednego roku). W przypadku chęci pożyczenia od firmy pożyczkowej pieniędzy na dłuższy okres, trzeba się liczyć także z koniecznością zapłaty wyższej prowizji za udzielenie pożyczki, a niekiedy również ubezpieczenia pożyczki pomocnego dla firmy pożyczkowej, przy problemach z jej spłatą. To wszystko winduje w górę wysokość miesięcznej raty pożyczki.

Które parabanki pożyczają pieniądze na okres dłuższy niż 30 dni?


Wśród parabanków, które pożyczają pieniądze na okres dłuższy niż 30 dni, w przypadku pożyczek do 24 miesięcy spłaty, warto jest wyróżnić Wongę, Zaplo.pl oraz Ferratum Bank, z kolei jeśli chodzi o dłuższe pożyczki na okres spłaty od 3 do 6 lat (36 do 72 miesięcy), na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta Hapi Pożyczki, Rapida Money oraz Inbanku. Więcej firm pod adresem: moneystore.pl/pozyczka-online-na-raty

Pożyczki pozabankowe na okres spłaty do 24 miesięcy


Wonga to bardzo znana firma pożyczkowa pochodząca z Wielkiej Brytanii. W jej ofercie, oprócz mikropożyczek na 30 dni, znajdują się również pożyczki na większe kwoty, do 5000 złotych, które można spłacać w ratach przez okres nawet 18 miesięcy. Uzyskanie pożyczki w Wonga, w szczególności na wyższą kwotę, co często zdarza się przy pożyczkach długoterminowych, wymaga posiadania stałych dochodów (np. z tytułu umowy o pracę). Oprócz tego klienci Wonga weryfikowani są w bazie BIK, BIG, KRD i ERIF.

Zaplo to firma pożyczkowa oferująca pożyczki na okres od 3 do 24 miesięcy, na kwotę do 10.000 złotych. Co niezwykle istotne, pożyczka jest udzielana przez Zaplo.pl, tylko osobom pomiędzy 21, a 70 rokiem życia, które okażą zaświadczenie o zatrudnieniu i o dochodach, a także posiadają pozytywną historię kredytową. Tym co wyróżnia Zaplo.pl na tle innych firm pożyczkowych, jest niska prowizja (już od 32,5%), dzięki której całkowity koszt spłaty pożyczki nie jest wysoki.

Ferratum Bank to parabank oferujący pożyczki na okres od 6 do 24 miesięcy, w kwocie do 5000 złotych, dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia. Podobnie jak w przypadku Zaplo.pl ta firma wymaga posiadania stałego dochodu (popartego odpowiednim zaświadczeniem o zarobkach) oraz pozytywnej historii kredytowej. Aby uzyskać pożyczkę w Ferratum Banku, trzeba również okazać dowód osobisty, podać numer telefonu oraz udostępnić wyciąg bankowy ze swojego konta, z ostatniego miesiąca.

Pożyczki pozabankowe na okres spłaty powyżej 24 miesięcy

Firma Hapi Pożyczki posiada w swojej ofercie pożyczkę na kwotę do 15.000 złotych, na maksymalny okres spłaty ratalnej do 36 miesięcy. Aby uzyskać taką pożyczkę trzeba spełnić cały szereg warunków. Oprócz okazania dowodu osobistego niezbędne jest bowiem także okazanie oświadczenia o uzyskiwanych dochodach (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej) lub zaświadczenia o dochodach, uzyskanego od swojego pracodawcy. Oprócz tego wymagane jest posiadanie konta bankowego i telefonu komórkowego, a firma pożyczkowa może dokonać również weryfikacji klienta w bazie KRD lub BIG. Duża liczba wymagań w stosunku do pożyczkobiorcy jest rekompensowana przez stosunkowo niską, jak na tak długą pożyczkę, prowizję (od 34%).

Rapida Money to firma pożyczkowa, która udziela pożyczek na wyższe kwoty niż firma Hapi Pożyczki (od 5.000 do 25.000 złotych), przez co okres ich spłaty może być rozłożony na okres od 1 roku do 4 lat (48 miesięcy). Każdy wniosek o pożyczkę składany do Rapida Money jest analizowany indywidualnie. Co niezwykle istotne, o pożyczkę w tej firmie może ubiegać się także osoba z negatywną historią kredytową. Wystarczy znaleźć gwaranta pomiędzy 18, a 75 rokiem życia, posiadającego obywatelstwo polskie, zdolność kredytową, a przy większych kwotach pożyczki – nieruchomość, która może stanowić formę zastawu.

Ciekawą alternatywą dla firm pozabankowych może być Inbank, oferujący obecnie kredyt do kwoty maksymalnie 50.000 złotych, przy okresie spłaty – do 72 miesięcy. Ofertę Inbanku wyróżnia niskie RRSO (w wielu przypadkach oprocentowanie nie jest maksymalne), nieprzekraczające 20,35%. Aby uzyskać pożyczkę od Inbanku trzeba spełnić kilka warunków. Oprócz dokonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł, niezbędne jest okazanie dokumentu, który potwierdza dochód w określonej wysokości. Wymagane jest również zarejestrowanie się w serwisie bankowości internetowej Inbanku.

Artykuł sponsorowany