Ciekawe tematy

Chcą ronda na Polnej i sygnalizacji świetlnej na Alei Legionów

Dodano:
garwolin - Chcą ronda na Polnej i sygnalizacji świetlnej na Alei Legionów

Podczas wczorajszej sesji rady miasta Garwolin radni: Leszek Mączka i Krzysztof Mazurek złożyli wnioski do burmistrza miasta Garwolin o wpisanie do budżetu na 2018r. budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Polnej i ul. Aleja Legionów i zainstalowania sygnalizacji świetlnej na ul. Aleja Legionów w okolicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Realizacja tych wniosków zdaniem radnych znacząco poprawiłaby bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Zdaniem Leszka Mączki i Krzysztofa Mazurka budowa sygnalizacji świetlnej na ul. Aleja Legionów przed SP nr 2 im. 1. PSK, jest niezbędna do poprawy bezpieczeństwa uczniów i ich opiekunów. Radni zaznaczają ,że przez ulicę, na której jest dość duże natężenie ruchu przechodzą też okoliczni mieszkańcy. Obecne zabezpieczenia nie są wystarczające, zdarzają się kolizje i wypadki w tym miejscu.

Drugie niebezpieczne miejsce, na które uwagę zwrócili radni to skrzyżowanie Alei Legionów z ulicą Polną, na którym notorycznie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, takich jak: najeżdżanie samochodów na drogę rowerową podczas omijania pojazdów skręcających w ul. Polną i wymuszanie pierwszeństwa przez samochody wyjeżdżające z ul. Polnej w kierunku centrum miasta. Rozwiązaniem tego problemu zdaniem radnych miałoby być wybudowanie w tym miejscy ronda podobnego do Ronda Żołnierzy Wyklętych.

Krzysztof Mazurek w rozmowie z Kurierem Garwolińskim poinformował też, że złoży wniosek do burmistrza o remont ulicy Dobrej. Radny przypomina, że burmistrz obiecał modernizację tej  ulicy w kampanii wyborczej.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kierowca (, #IP f6f67257ac) Odpowiedz

Jak zrobią światła koło szkoły to po kiego wała to rondo?

koło (, #IP f85f4035ab) Odpowiedz

wielka wiocha

SS (, #IP dd27bf6fcf) Odpowiedz

Super!Im więcej rond w Garwolinie tym lepiej, najlepiej na każdym skrzyżowaniu!Wzorem niech będzie takie jak na Narutowicza/Targowa. Przesiądziemy się na rowery (w końcu scieżka rowerowa ,,bedzie\ pełniła swoją rolę)

Most (, #IP 34a2207f30) Odpowiedz

Bardziej przydałby się miastu dojazd od strony Zawad do mostu w Leszczynach. Byłaby dostępna kolejna przeprawa przez Wilge

Rondo z Polną w tym momencie idiotyczne. (, #IP fb0bf91542) Odpowiedz

Kolejne rondo byłoby masakrą. Już to pierwsze jest bezsensowne. Dojazd do sklepu kosztem wszystkich mieszkańców. Ruch na skrzyżowaniu z Polną zwiększył się z powodu budowy S17. Po zakończeniu budowy dopiero powinien być analizowany ruch. Natomiast światła dla pieszych przy szkole ok. O ile będą działać na żądanie a nie na stałe utrudniać ruch.

GvF (, #IP d120ff00e8) Odpowiedz

Wytłumacz, z jakiego powodu budowa S17 zwiększyła ruch w mieście?

(, #IP efabfb6fd6) Odpowiedz

Jak tak się rozpędzą, to niedługo w Garwolinie będzie więcej rond, niż w Warszawie.

Nic to nie da (, #IP a066feff4a) Odpowiedz

TWÓR ZWANY MIASTEM przystosowany do ruchu furmanek nie możliwości usprawnienia ruchu . Tych dwóch ale i wszyscy inni chcą jeszcze ruch spowolnić . Nie może być tak że 5-10 osób wymyśli sobie że cierpią przez brak ronda i trzeba robić . Aby ruch usprawnić trzeba zwiększać prędkość a do tego potrzeba szerokich dróg . W garwolinie ruch przypomina jazdę po targowisku . Wystarczy popatrzeć kto jest w urzędzie czy radzie ,albo policjant albo nauczyciel albo chiropraktyk czyli tacy co kombinują jak się pracą ciężką nie skalać . Jest tam czynny tragarz ,murarz ,górnik itp ...nie ma . Ludzie pogońcie to towarzystwo ściemniaczy bo wiecznie będą z was doić . Śmieci w górę a ekolider płaci tylko za niesort ,za metal im płacą ,za papier płacą za szkło płacą itd ściema i nic więcej . Powiedzcie gdzie sie spotykacie knuć .

. (, #IP a5a3b0370e) Odpowiedz

popieram

Cała prawda (, #IP 040dab7811) Odpowiedz

i tak to właśnie dla tych furmanek na Senatorskiej kładzie się nowy dywan asfaltowy bo może już nie wybiorą i edzie klops i nie ważne, że ludzie w innych częściach miasta jesienią i wiosną brodzą w błocie i do własnych domów dojechać nie mogą. Wszędzie będą zawsze zadowoleni i niezadowoleni ale to co się tutaj wyprawia (na przykładzie tegorocznych inwestycji) to już woła o pomstę do nieba. Państwo rajcy miejscy, uniżeni poddani swojego wodza burmistrza,tyle lat ludzie mówią, piszą, proszą i ja się pytam po kiego diabła uchwalacie te plany zagospodarowania, namawiacie ludzi na osiedlanie się, a potem co? Senatorska, Nadwodna, bulwar i jakieś ptasie pierdoły nad rzeką, a gdzie Rataja, Sławińska, ulice pomiędzy Mazowiecką, Jana Pawła i Korczaka. A jak w budżecie zaplanujecie, że będziecie łatać Targową, czy Andersa, po tym jak nie potraficie dopilnować aby wykonawca robót oddał ulicę w takim stanie w jakim ją zastał, to mnie chyba szlag na miejscu trafi. Tam nad rzeką to Wasze ptasie móżdżki powinny być eksponowane ale co tam jaki pomnik takie miasto ptasie trele morele...

Targowa (, #IP 8764a93603) Odpowiedz

Na Polnej nie ma sensu robić ronda. Bardziej potrzebne jest na skrzyżowaniu z Targową.

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Burmistrz wiele obiecuje. Jeszcze więcej nie obiecuje bo nie jest w stanie ogarnąć wielości problemów tego miasta. Oraz ich złożoności. Ale te ypy tak mają. Wiek, kojarzenie - wszystko robi swoje. A miasto zamiast sie rozwijać stoi w korkach...

O tak (, #IP 9b5d8a9c8b) Odpowiedz

Miasto stoi w korkach zlikwidować ścieżkę rowerową. Ale pewnie znowu wybiorą Mikulskiego Który nie ogarnia kompletnie nic

Młody (, #IP 6a48bfa0af) Odpowiedz

A nasz wspaniały Pan Mazurek od kiedy siadł na stołku ma w nosie swoje osiedle Rataja i jego mieszkańców....