Wiadomości

Inwestycje w mieście Garwolin w 2017r.

Dodano:
garwolin - Inwestycje w mieście Garwolin w 2017r.

Miasto Garwolin realizuje w tym roku wiele dużych inwestycji. W tym roku ma być zmodernizowanych łącznie około 4 km dróg, z czego 2,5 km będzie miało nawierzchnię asfaltową. Trwa budowa hali sportowej przy ZS nr 5 i budynku szatniowego przy stadionie Wilgi Garwolin, budowa oświetlenia ulicznego i chodników w mieście. Niedługo ma się zakończyć budowa zbiornika retencyjnego.

W ramach zadania pod nazwą Budowa ulicy Bocznej została przebudowana sieć energetyczna i oświetlenie uliczne. W realizacji jest jeszcze wykonanie odwodnienia przy drodze, wraz z wykonaniem i umocnieniem skarp i dna rowu łączącego wylot przepustu z zachodnim rowem opaskowym zbiornika retencyjnego. Zmodernizowana został już ulica Żeromskiego za kwotę 420 tys. zł brutto, ulica Romanówka za 709 tys. zł brutto. Została wymieniona nawierzchnia na Senatorskiej (124 tys. zł) i na Nadwodnej (84 tys. zł). Wykonawcy chcący wybudować ulicę Marka Hłaski mogli składać oferty do 29 września. Termin realizacji tej inwestycji to czerwiec 2018r. Samorząd opracował też dokumentacje na budowę ul. Gen. Maczka. Do 20 października 2017r. mają zostać zmodernizowane ul.: Księżny Anny Mazowieckiej i ul. Batalionu Zośka.

Duże inwestycje w sport

We wrześniu 2016r. wykonawca został wprowadzony na plac budowy Hali Sportowej przy ZS nr 5. Ta kosztująca prawie 6 mln inwestycja dofinansowana przez Ministerstwo Sportu ma zostać zakończona do połowy sierpnia 2018r. Podobny termin realizacji ma inwestycja pod nazwą Budowa budynku szatniowo-sanitarnego przy stadionie Wilgi, za około 2 mln zł. Około połowę tej kwoty dołoży Ministerstwo Sportu.

Bezpieczeństwo miasta

Inwestycją poprawiającą bezpieczeństwo miasta jest budowa zbiornika retencyjnego przy rzece Wilga. Zadanie, o którym pisaliśmy już wielokrotnie zostało sfinansowane bezzwrotną dotacją z WFOŚiGW wysokości 2 mln 705 tys., niskooprocentowaną pożyczką w tej samej kwocie i środkami własnymi miasta. Jeżeli wszystko pójdzie z godnie z planem, prace przy zbiorniku zakończą się w tym miesiącu.

REKLAMA:


Inną inwestycją poprawiającą bezpieczeństwo w mieście jest zakup sprzętu do monitoringu miasta. W ramach tej inwestycji zostanie zamontowanych 6 kamer do monitoringu miejskiego oraz dodatkowo podłączone zostaną istniejące kamery z osiedla Romanówka, z ul. Warszawskiej, Korczaka, kamery przy stadionie i przy Przedszkolu nr 6. Do  monitoringu lepszy dostęp będzie miała policja.

Modernizacja oświetlenia na terenie miasta

W tym roku zostało wybudowane oświetlenie na Bajkowej i Dłużniewskiego (kontynuacja z 2016r.) Samorząd opracował też dokumentację na oświetlenie od ulicy II Armii Wojska Polskiego do osiedla Stacyjna, od ulicy Ks. Janusza do Niecieplina, skrzyżowanie Romanówki z Maszkiewicza, oświetlenie wału na Wildze i parku Ptasie Trele.

Ponadto, z większych inwestycji, do końca tego miesiąca ma zostać wykonany przepływ z rzeki Wilga do oczka w parku Ptasie Trele. Jest to część większej inwestycji realizowanej z myślą o budowie przystani kajakowej – koszt 130 tys. zł. Za prawie 30 tys. zł samorząd wykonała elewację na budynku B Urzędu Miasta.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Sobieskiego w Garwolinie (, #IP 7790fb9e54) Odpowiedz

Szanowny Panie Burmistrzu, po raz kolejny prosimy o zwrócenie uwagi na kwestię braku chodnika na ulicy Sobieskiego. Zajmuje się Pan pseudo-modernizacją istniejących obiektów, naprawą miejskich chodników, podczas gdy ulica Sobieskiego nie ma chodnika wcale! Jako jedyna ulica w mieście ciągle nie ma chodnika, a domów przybywa. Mieszkają tam ludzie z małymi dziećmi. Jak bezpiecznie mogą one chodzić do szkoły, gdy brakuje nawet pobocza, a ruch samochodowy jest tam ogromny?! Spacer o zmroku jest wykluczony, bo graniczy z samobójstwem. Podobnie - przejażdżka rowerowa. A dla Pana wiadomości - są jeszcze tacy, których nie stać na samochód i muszą jeździć do pracy rowerem. Dobrze, że niebawem będą kolejne wybory. Może kolejny burmistrz będzie bardziej dbał o swoich mieszkańców, bo Pan grzeje tylko stołek i nic z tego nie wynika. Jedyne co Pan potrafi, to składać obietnice bez pokrycia. Przejadło nam się, oczekujemy konkretnego działania.

obiecanki (, #IP fc3e4e42bf) Odpowiedz

a ul,Sobieskiego(strona od sławin).Obiecywał Pan Burmistrz w 2014 roku ,że w 2017 będzie zrobiony chodnik dla pieszych żeby dzieci nie chodziły ROWEM do szkoły WSTYD Panie Burmistrzu WSTYD.Tym bardziej że rowem też się nie da bo zarośnięty, woda nie przepływa ,piękną mamy drogę,kto teraz następny przyjedzie robić nam obiecanki przed wyborami na Burmistrza w 2018 roku?

?? (, #IP 34a2207f30) Odpowiedz

modernizowana został już ulica Żeromskiego za kwotę 420 tys. zł brutto, ulica Żeromskiego za 709 tys. zł brutto. czyli jaka ulica?

Wstyd (, #IP d34ea53cad) Odpowiedz

Wstyd to miasto ma się czym pochwalic. To na Wsi więcej robią